+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

Varpos lūžis - kodėl tai nutinką ir ką reikia daryti?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Varpos lūžis - kodėl tai nutinką ir ką reikia daryti?

Tre, 01/24/2024 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Nors varpa ir neturi kaulų, tačiau patirti „penio lūžį“ yra įmanoma. Dažniausiai tai nutinka aktyvios seksualinės veiklos metu.

Išorinis vyro lytinis organas sudarytas iš į kempinę panašaus audinio. Tai nėra raumuo. Įsivaizduokite didelį kiekį stačių membranų, kuriose nėra oro. Peniui esant ramybės būsenoje, jos yra minkštos ir elastingos.

Tiesa, kai susijaudinama - šis audinys prisipildo kraujo ir tampa standesnis, todėl lengviau paveikiamas išorinių reiškinių. Varpos lūžiu vadinamas varpos akytkūnio dangalo įtrūkimas. Jei norima tikslumo - geriau būtų tokį atvejį vadinti penio trūkiu.

Tokią traumą paprastai galima patirti tuomet, kai atliekamas tam tikras veiksmas erekcijos būsenoje ir varpa susiduria su kietesniu daiktu. Dėl to penis sulinksta ir įvyksta trūkis. Dažniausios to priežastys:

  • Seksualinė veikla su partneriu. Varpos lūžis gali įvykti, kai varpa išslysta iš partnerio ir atsitrenkia į sritį tarp išangės ir tarpvietės arba dubens kaulą;
  • Intensyvi masturbacija, kai pasitelkiami išorės objektai;
  • Kritimas ar atsitrenkimas tuo metu, kai penis yra erekcijos būsenoje, pvz. iškritimas iš lovos, atsitrenkimas į sieną ar duris tamsoje.

Parastai penio lūžį lydi trakštelėjimas ir didelis skausmas. Įvertinti ar tikrai jis įvyko gali tik medikai naudodami ultragarsą, magnetinį rezonansą, ar net atliekant rentgeno nuotrauką - ypač jei įtariamas šlapkės pažeidimas.

Tokio tipo įtrūkimas paprastai neretai chirurginiu būdu. Įtrūkimas yra susiuvamas. Paprastai pacientai turi praleisti kelias dienas ligoninėje, kur stebima jų būklė.

Jei į medikus nėra kreipiamasi - tai gali turėti rimtų pasekmių ateičiai: sutrikti šlapinimasis, sutrikti erekcija, penis įgaus formą, kuri trukdys užsiimti seksualine veikla ir pan.

Norint išvengti varpos lūžių, reikėtų būti atsargiems pasiekus erekciją ir gerai pagalvoti renkantis sekso pozas. Pavyzdžiui „atvirkštinės karvės“ (angl. „reverse cowgirl“) poza vadinama pavojingiausia pasaulyje.