demokratija

30 000 žmonių Jaruzalėje dalyvavo LGBTQ+ eitynėse šaliai vis labiau žengiant konservatyvumo link

Izraelyje kraštutinės dešinės politikų dėka vis labiau didėja atskirtis tarp tų, kurie vertina laisvę ir žmonių, pasisakančių, jog šalis turi būti valdoma vadovaujantis religinėmis dogmomis. Todėl šiemet tūkstančiai žmonių nusprendė nesėdėti namuose ir ginti laisvę išeidami į gatves.

Susidorojimas. Translytei politikei uždrausta patekti į savo darbo vietą

Balandžio 26 d. respublikonai inicijavo balsavimą Montanoje, kuriuo uždraudė Atstovų Rūmų narei Zooey Zephyr patekti į pastatą. Jai bus leista balsuoti nuotoliniu būdu, tačiau pasisakyti ir ginti savo rinkėjų interesų diskusijų metu ji nebegalės.

Širinskienė užsipuolė Žalimą. Neįtiko civilinės sąjungos projekto vertinimas

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas rinkosi aptarti Civilinę sąjungą įteisinančių teisės aktų teisinio reguliavimo poveikio vertinimą. Tokį vertinimą komitetas prašė atlikti lapkritį - taip vilkindamas procesą Seime.

Žmogaus Teisių Teismas apie gėjų santuokų įteisinimą: demokratija nereiškia, kad visada turi vyrauti daugumos nuomonė

Vakar Europos Žmogaus Teisių Teismas priėmė labai svarbų sprendimą byloje Fedotova ir kiti prieš Rusiją. Keturiolika teisėjų balsavus už, 3 prieš, tesimas nusprendė, kad Rusija pažeidė Europos žmogaus teisių konvencijos 8 straipsnį - teisė į privataus ir šeimos gyvenimo pagarbą. Byla buvo susijusi su Rusijos valdžios institucijų atsisakymu užtikrinti tos pačios lyties porų teisinį pareiškėjų pripažinimą ir apsaugą. 

Europos Parlamentas: Vengrijoje nebeveikia demokratija

Vakar Europos Parlamento nariai balsavo už žaliųjų politinės grupės narės Gwendoline Delbos‑Corfield rengtą rezoliuciją, kurioje sakoma kad „Vengrija gali šiurkščiai pažeisti vertybes, kuriomis grindžiama Sąjunga“. Ataskaitoje teigiama, kad Vengrija tapo „hibridiniu rinkimų autokratijos režimu“.

Rugpjūčio 16-18 d. - Alytaus rajone - TJA stovykla

"Daugelyje Europos Sąjungos valstybių statistiškai LGBT+ žmogaus teisių padėtis yra geresnė nei Lietuvoje. Šiuo klausimu Lietuva yra kur kas panašesnė į agresiją prieš demokratinį pasaulį vykdančią Rusiją. Neabejotinai tokį mūsų panašumą su Rusija lemia daug veiksnių – kultūrinės nuostatos, ilgi metai Sovietų Sąjungoje, supratimo apie žmogaus teises stoka, populizmas, priešiški interesai, silpna pilietinė visuomenė ir t.t.

M. Noreika: Ar gėjai yra žmonės? arba manipuliacijos visuomenės apklausomis

Laisvos visuomenės institutas užsakė „Vilmorus“ atlikti visuomenės nuomonės apklausą apie Partnerystės įstatymą. Jos rezultatais remiantis ne vienas veikėjas suskubo pranešti, kad visuomenė nenori užtikrinti LGBTQ+ bendruomenei lygiateisiškumo. O kas jei kas nors Rusijos sukelto karo fone norėtų paklausti ar rusų kilmės žmonės turėtų gyventi Lietuvoje? Ar tokios apklausos rezultatais turėtų vadovautis politikai?

Erica Jennings: su laisve ir demokratija ateina ir atsakomybė

Šį penktadienį vienas ryškiausių sostinės naktinių klubų „Soho“ ketina švęsti penkiolikos metų jubiliejų. Ta proga į populiariausią Lietuvoje LGBT klubą sugrįžta ir kultinis NO DJ's ir Erica Jennings duetas, kurio dėka daugybė atlikėjų ir grupių hitai kovo 25 dieną scenoje persipins nenuspėjamomis melodijų gijomis. Dar iki koncerto kalbamės su šio dueto vokaliste Erika.