Povilas Aleksandravičius. Ar Bažnyčia negriauna pati savęs?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Povilas Aleksandravičius. Ar Bažnyčia negriauna pati savęs?

Pen, 06/10/2022 - 17:48
Kategorija:
0 komentarų

Mykolo Romerio universiteto Humanitarinių mokslų instituto docentas Povilas Aleksandravičius atkreipia dėmesį į neseniai publikuotą pokalbių seriją su kardinolu Jean‘u-Claude‘u Hollerichu, Liuksemburgo arkivyskupu ir Europos Sąjungos vyskupų konferencijos pirmininku. Tekstuose kardinolas ragina pripažinti homoseksualių asmenų meilės ryšį, jų seksualinių santykių moralumą. Šiai pozicijai viešai pritaria ir Miuncheno arkivyskupas kardinolas Reinhardas Marxas. "Manau, mūsų Seime svarstant Civilinės sąjungos įstatymą, jo nariai katalikai (ir ne tik) turėtų įsiklausyti į šių įtakingų kardinolų argumentus", - sako P. Aleksandravičius LRT paskelbtoje nuomonėje.

Docento teigimu, bažnyčia šimtmečiais pasisakė už nekintamumą, pastovumą, tačiau ši pozicija iš esmės šiandien ir naikina pačią bažnyčią.

"Mums atrodo, kad jeigu amžinais ir nekintančiais laikysime kuo daugiau dalykų, patys būsime kažkokie amžini ir nesugriaunami. Tai – iliuzija, kurios laikymasis veda prie priešingų rezultatų. Nekintamumo obsesija, atsisakymas pripažinti, kad tikrovė keičiasi, tiksliau, daugybės besikeičiančių dalykų laikymas nekintančiais, sugriovė Bažnyčią.

Nesugebėjimas tinkamai reaguoti ir priimti žmogiškųjų dalykų pokyčius, kaip ir šiurpus piktnaudžiavimas autoritetu ir veidmainystė, Bažnyčią pavertė priešiška žmogui jėga, bent jau iš dalies, kai kurie žmonės turėjo tokį įvaizdį. Iš dalies, nes yra ir kita, šviesi Bažnyčia, skelbianti gyvą Dievą, kuris konkrečiai ieško ir rūpinasi kiekvienu žmogumi klampiausiuose jo sielos užkulisiuose", - rašo P. Aleksandravičius.

Kai kalbama apie požiūrį į homoseksualius asmenis, ar pedofilijos vertinimą pačioje bažnyčioje - nekintamas tampa pražūtimi. Nes laikytis pozicijos, kad kunigas yra tarpininkas tarp Dievo ir žmogaus, kurio žodžiu nevalia abejoti šiandien atrodo absurdiškai.

"Bažnyčia taps „žmogiškumo eksperte“, kaip ją vadino Jonas Paulius II, ir atliks savo misiją žemėje tik tada, kai sugebės rasti realią ribą tarp to, kas amžina, ir to, kas keičiasi. Bažnyčios nariai turi išgyti iš imobilizmo mentaliteto. Kita vertus, ji privalo sugebėti parodyti žmonijai, kad ne viskas praeis ir kad yra dėl ko gyventi", - sako docentas.