Prostatos vėžys nėra baubas - tik reikia laiku nustatyti

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Prostatos vėžys nėra baubas - tik reikia laiku nustatyti

Ant, 07/05/2022 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Prostatos vėžio atvejų daugėja visame pasaulyje, ne išimtis ir Lietuvoje. Mūsų šalyje kasmet šia liga suserga virš dviejų tūkstančių vyrų, rašo TV3. Deja, apie 500 iš jų liga baigiasi mirtimi. Vienintelis patikimas būdas neuždelsti ir pradėti laiku gydytis - nuolatinė profilaktika.

Prostatos vėžys paprastai nesukelia kažkokių ypatingų simptomų. Pasak, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų urologo dr. Alberto Čekausko, dažniausiai vyrai pradeda jausti prostatos padidėjimo simptomus: apsunkėjusį šlapinimąsi, naktinį šlapinimąsį. Gydytojas teigia, kad pajutus šiuos simptomus būtinai reikia kreiptis į specialistus.

Specialistai pažymi, kad aptikus pirmos stadijos prostatos vėžį, išgyvenamumas penkerius ir daugiau metų siekia beveik 100 proc., o vėlesnėse stadijose – tik apie 30 proc.

Urologas perspėja, kad jeigu jaučiate kaulų skausmus, ypatingai sunku šlapintis - tai jau gali būti pavėluotos nustatyti ligos požymiai. Patikimas būdas profilaktiškai pasitikrinti ar neturite problemų - prostatos vėžio antigeno tyrimas.

50 - 79 metų amžiaus vyrams pasitikrinti galima visiškai nemokamai. Jei šia liga sirgo jūsų artimas giminaitis, pasitikrinti galite nemokamai ir nuo 45 metų amžiaus.

Jei gydytojas įtaria, kad pacientas gali sirgti šia liga - atliekamas magnetinio rezonanso tyrimas, reikalui esant - imama biopsija. Ligą nustačius parenkamas gydymas. Vis dažniau taikoma neinvazinę chirurgija. Gydytojas džiaugiasi, kad dėl vis gerėjančios ankstyvos diagnostikos gydymo chirurginiu ar spinduliniu būdu reikia vis rečiau.