Šri Lanka pagaliau dekriminalizuoja homoseksualumą. 11 šalių vis dar gresia mirties bausmė

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Šri Lanka pagaliau dekriminalizuoja homoseksualumą. 11 šalių vis dar gresia mirties bausmė

Sek, 02/12/2023 - 17:30
Kategorija:
0 komentarų

Šri Lankos vyriausybė išreiškė paramą įstatymo projektui, pagal kurį tos pačios lyties santykiai būtų dekriminalizuoti. Panašu netrukus šioje šalyje už dviejų tos pačios lyties asmenų seksą nebebus baudžiama.

„Vyriausybė palaikys savo poziciją dėl tos pačios lyties asmenų santykių dekriminalizavimo. Tačiau mes neįteisiname tos pačios lyties asmenų santuokų. Tačiau mes tai dekriminalizuotume. Manau, kad dėl to yra daug sutarimo, todėl tegul tai ateina į parlamentą“, - ketvirtadienį sakė Šri Lankos vyriausybės užsienio reikalų ministras Ali Sabry dienraščiui „The Daily Morning“.

Pagal šalies baudžiamąjį kodeksą, kuris priimtas tuomet, kai ši šalis buvo Didžiosios Britanijos kolonija, už „kūnišką santykiavimą, pažeidžiantį bet kurio vyro, moters ar gyvūno prigimtį“ gresia iki dešimties metų kalėjimo, rašo PinkNews.

Daugiau nei 135 metų senumo Didžiosios Britanijos įstatymas anksčiau Šri Lankos Aukščiausiojo Teismo sprendimu buvo pripažintas neįgyvendinamu, tačiau jis tebėra nepanaikintas.

„Esame nusiteikę labai optimistiškai, bet atsargiai“, – penktadienį „Washington Blade“ sakė Rosanna Flamer-Caldera, LGBTQ+ Šri Lankos organizacijos EQUAL GROUND vykdomoji direktorė. - „Jau daugiau nei 19 metų mūsų organizacija pasisako už dekriminalizavimą ir smagu, kad darbas pagaliau duoda vaisių. Bet tai dar ilgas kelias“.

Analogišką sprendimą lapkritį jau panaikino Singapūras. Teisėjai taip pat panaikino kriminalizavimo įstatus Sent Kitse ir Nevyje bei Antigvoje, Barbudoje.

Visame pasaulyje 67 šalys vis dar laiko nusikaltimu tos pačios lyties asmenų seksualinę veiklą.

11 šalių vis dar galioja nuostatos, kad už tos pačios lyties asmenų seksą gali būti baudžiama mirties bausmė. Bent 6 iš jų – Irane, Šiaurės Nigerijoje, Saudo Arabijoje, Somalyje ir Jemene – mirties bausmės vis dar įgyvendinamos. Kitose ji nėra taikoma – tačiau iki šiol mirties bausmė numatyta teisės aktuose Afganistane, Brunėjuje, Mauritanijoje, Pakistane, Katare ir Jungtiniuose Arabų Emiratuose.