Popiežius susitiko su trans žmonėmis

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Popiežius susitiko su trans žmonėmis

Pen, 08/12/2022 - 12:35
Kategorija:
0 komentarų

Vatikano laikraštis „L’Osservatore Romano“ pranešė, kad popiežius trečiadienį susitiko su grupe trans žmonių, o su kitomis jų grupėmis jau buvo susitikęs balandžio 27, birželio 22 ir rugpjūčio 3 d.

Pandemijos metu šie žmonės prisiglaudė Švenčiausiosios Nekaltosios Mergelės bendruomenėje Romos Torvaianicos kaimynystėje, rašo PinkNews. Vatikano laikraštis pranešė, kad sesuo Genevieve Jeanningros ir vietinis kunigas Andrea Conocchia teigė, kad susitikimai su popiežiumi suteikė grupėms vilties.

„Niekas neturėtų susidurti su neteisybe ar būti išmestas (į gatvę), kiekvienas turi būti Dievo vaiku“, – sakė G. Jeanningros.

2020 metų balandį popiežius Pranciškus patvirtino aukų skyrimą paslaugas trans žmonėms teikiančiai grupei, kuri kreipėsi į Nekaltosios Mergelės bendruomenę. Kardinolas Konrad Krajewski, popiežiaus labdaros darbo administratorius, skyrė pinigų translyčių moterų bendruomenei, kuri smarkiai nukentėjo per pandemiją.

Tėvas Conocchia tuo metu sakė: „Sakyčiau, kad su šiais (trans) žmonėmis elgiamės taip, lyg jie būtų nematomi.

Nepaisant akivaizdžių šio popiežiaus dėmesio gestų LGBTQ+ bendruomenei Katalikų bažnyčios katekizmas vis dar teigia, kad tos pačios lyties santykiai yra „didelio ištvirkimo aktai“, ir priduria: „Jiems jokiomis aplinkybėmis negalima pritarti“.