Rusija įveda privalomas patikras užsieniečiams: turės testuotis nuo sifilio, ŽIV, kitų ligų

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Rusija įveda privalomas patikras užsieniečiams: turės testuotis nuo sifilio, ŽIV, kitų ligų

Pen, 12/31/2021 - 08:08
Kategorija:
0 komentarų

Rusija nuo trečiadienio įveda užsieniečiams privalomas medicinines apžiūras ir pirštų atspaudų paėmimą pagal taisykles, kurios jau sukėlė didelį pasipriešinimą, skelbia LRT. Pagal įstatymą nuo kitų metų pradžios bus reikalaujama kas tris mėnesius atlikti išsamias medicinines patikras, įskaitant kraujo tyrimus, o kai kam – rentgeno ar kompiuterinės tomografijos tyrimus.

Rusijos užsienio reikalų ministerija Maskvoje pareiškė sieksianti „palankių sąlygų“ užsienio žiniasklaidos atstovams ir jų šeimoms.

Vokietijos ir Rusijos prekybos rūmai (AHK) jau perspėjo, kad ėmus nuosekliai įgyvendinti naujas taisykles, gali atsirasti pasekmių Rusijos ekonomikai.

Jei tai palies verslo atstovus, kyla pavojus, kad „Rusijai svarbūs užsienio vadybininkai gali dideliu mastu palikti Rusiją“, nurodė AHK.

Gruodžio mėnesį išsiųstame laiške AHK paragino Rusijos vyriausybę sušvelninti taisykles.

Pagal taisykles užsieniečiai turi pasitikrinti dėl tuberkuliozės, sifilio ir ŽIV. AHK teigia, kad rezultatai turės būti nusiųsti Rusijos imigracijos institucijoms ir kad pirštų atspaudai taip pat bus privalomi. Tie, kurie atsisakys paklusti, rizikuos prarasti darbo leidimą.

Daugiau LRT.