Seksologas atvėrė lietuvių miegamųjų duris: turime atskirti, kas sveika, o kas jau nebe

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Seksologas atvėrė lietuvių miegamųjų duris: turime atskirti, kas sveika, o kas jau nebe

Ket, 01/13/2022 - 20:30
Kategorija:
0 komentarų

Vis dažniau kalbant apie šiuolaikinių žmonių susvetimėjimą, nieko keisto, kad jis persikelia ir į lovą, rašo Delfi. O šiandien joje problemos tokios rimtos, kad seksologams belieka griebtis už galvų. Gydytojai dažnai pabrėžia, kad reguliarūs ir kokybiški lytiniai santykiai – ilgesnio ir sveikesnio gyvenimo paslaptis, tačiau panašu, kad šiandien ji prieinama toli gražu ne visiems.

Gera žmogaus sveikata ir reguliarus seksas – artimesni, nei galėtų atrodyti. Tačiau Psichoterapijos ir lytinių sutrikimų klinikos vadovas, gydytojas seksologas Vitalijus Žukas pabrėžia, kad apie sekso naudą tiek vyro, tiek moters organizmui galima kalbėti tik turint omenyje kokybišką seksą. O štai kokybę, pasak gydytojo, rodo stabilus vyro ir gana dažnas moters orgazmas.

„Moterims kokybiškas seksas gerina mažojo dubens kraujotaką, tuo pačiu gerinamos galimybės apvaisinimui. Mažėja venų išsiplėtimo ir hemorojaus tikimybė, gerėja šlapimo sulaikymo kontrolė, o tai yra ypač svarbu – dalinis šlapimo nelaikymas yra dažna vyresnio amžiaus moterų patologija. Dažnesnis seksas rodo ir akivaizdų migrenos priepuolių sumažėjimą, jie būna retesni ir ne tokie intensyvūs. Iš tiesų, dėl padidinto endorfinų išsiskyrimo susijaudinimo metu ir patiriant malonumą, mažėja bet kokie skausmai, kokie jie bebūtų“, – sako V. Žukas. Tuo metu vyrams, ypač jaunesniame amžiuje, nerealizuojamas sekso poreikis gali virsti net agresija. Tai gydytojas seksologas aiškina tuo, jog vyrai turi 5 kartus daugiau testosterono, nei moterys, o tai yra pagrindinis hormonas, ryškinantis seksualinį potraukį. Taigi, retai turimi santykiai lemia dažnesnį susierzinimą, pyktį ir agresiją, o tai sukelia keblumų įvairiose gyvenimo srityse – darbe, santykiuose, o patiriamas stresas didina somatinių ligų atsiradimo riziką.

V. Žukas tęsia, jog moterų nepasitenkinimo sekso kokybe priežastys – ne tik gero partnerystės ryšio nebuvimas, bet ir seksualinė technika, nepakankamas moters kūno erotinio žemėlapio pažinimas. Dažna problema įvardijama ir trumpas aktas, glamonių stoka, erekcijos nestabilumas. „Kiek paklausi vyrų – keletas apkabinimų ir iš karto mechanika. Čia yra nonsensas, bet tokia realybė. Moteriai glamonių etapo reikia ir čia jis turi didžiulę reikšmę – taip gaminasi ne tik endorfinas, bet ir oksitocinas. Labai svarbu paminėti, kad oksitocinas yra prisirišimo hormonas, o kuo daugiau jo gauname, tuo labiau vienas prie kito prisirišame. Jis skiriasi ne tik orgazmo, bet ir gimdymo metu. Kuo daugiau orgazmų, tuo lengvesnis bus gimdymas – matote, kaip viskas susieta“, – sako V. Žukas.

Daugiau Delfi.