Artūras Tereškinas: stengiamasi neleisti, kad LGBTI+ žmonės taptų „laimingo“ pasaulio nariais

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Artūras Tereškinas: stengiamasi neleisti, kad LGBTI+ žmonės taptų „laimingo“ pasaulio nariais

Pir, 01/16/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Vakar Vytauto Didžiojo Universiteto Sociologijos katedros profesorius pasidalino savo mintimis kodėl Lietuvoje, o beje ir kai kuriose šalyse užsienyje, žmonės taip stengiasi užkirsti kelia LGBTQ+ lygiateisiškumo siekiams. Jo nuomone, tais susiję su visuomenės laimės supratimu ir noru ją ginti. 

Profesorius pabrėžia, kad šiuolaikiniame pasaulyje laimę suteikia ne tik turtas, bet ir santuoka, bei šeima. 

"Laimės mokslo požiūriu be turto yra ir kitų dalykų, kuriuos būtų galima laikyti pirminiais laimės rodikliais. Vienas iš pagrindinių yra santuoka, gebanti maksimaliai padidinti laimės išgyvenimą. Jei esi vedęs ar ištekėjusi, visiškai tikėtina, kad tu laimingesnis ar laimingesnė už nevedusius ir netekėjusias", - LRT portale paskelbtame tekste rašo Artūras Tereškinas. - "Šeima (nors jos nereikia ir negalima tapatinti su santuoka) – kitas esminis laimės objektas, turintis potencijos paversti mus laimingais". 

Neretai galvojama, kad LGBTQ+ bendruomenės nariai yra nelaimingi, todėl jų prileidimas prie šeimos kelia grėsmę - tiek suvokime, kad kitas gali būti laimingesnis, tiek ir baimėje, jog kažkas gali bandyti atimti mano asmeninę laimę. 

"Dėl tos pačios priežasties Seime stringa visiškai nukenksmintas Civilinės sąjungos įstatymas ir visomis išgalėmis kovojama už savo susifantazuotą šeimos vaizdinį, nes daug kam tai reiškia ginti laimės ir gero gyvenimo viziją. LGBTI+ ir kiti „netradiciniai“ žmonės (pvz., feministės ar lyčių lygybės išpažintojai) jos neverti. O ką jau kalbėti apie vieną pirminių laimės rodiklių – santuoką. Ji LGBTI+ žmonėms net sapnuose nesisapnuoja", - teigia A. Tereškinas. 

Jis pastebi, kad tokiomis klišėmis vadovaujasi ir Lietuvos politikai, kurie siekia pripažinimo. 

"Tikra nelaimė yra ir tai, kad lietuviška politika yra pavertusi kitų laimę savo pigia ir lengvai konvertuojama valiuta. Tai politika, besimaudanti kitų skausme ir kentėjime", - konstatuoja mokslininkas.