Human Rights Watch: Europos Sąjunga atlieka selektyvią žmogaus teisių gynimo politiką
Naujausioje, ketvirtadienį paskelbtoje, „Human Rights Watch“ ataskaitoje teigiama, kad moterims, migrantams, etninėms mažumoms ir LGBT bendruomenėms 2021 metais daugelyje Pietryčių ir Vidurio Europos šalių ir toliau kilo pavojus, jų teisės nebuvo gerbiamos.
Ataskaitoje taip pat kritikuojamas Europos Sąjungos valstybių selektyvus žmogaus teisių gynimas. Pateikiami ir konkretūs to pavyzdžiai - pavyzdžiui buvusios Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vyriausybė pasmerkė Kinijos vyriausybės nusikaltimus žmoniškumui, taip pat paskatino tai padaryti kitas šalis. Tačiau pirmininkaujant Europos Sąjungai Vokietija padėjo skatinti ES - Kinijos investicijų susitarimą, nepaisant to, kad Pekinas naudoja uigūrų priverstinis darbas.
„Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono vyriausybė taip pat padėjo koordinuoti platų Pekino elgesio Sindziange pasmerkimą, tačiau buvo akla blogai teisių padėčiai Egipte“, - rašoma pranešime. Sisi valdomi egiptiečiai gyvena milžiniškos represijos sąlygomis, o Prancūzijos vyriausybė ir toliau parduoda rėžimui ginklus. E. Macronas „netgi įteikė Sisi La Légion d'honneur Prancūzijos aukščiausią apdovanojimą“.
Ataskaitoje taip pat kritikuojamas ir Prancūzijos sprendimas parduoti ginklus Jungtiniams Arabų Emyratams, nepaisant jų kariuomenės įsitraukimo į daugybę neteisėtų išpuolių prieš civilius Jemene, ir nepriklausomo žurnalisto Jamalo Khashoggi nužudymo 2018 m.
Prancūzijos vyriausybei nepavyko suvaldyti energetikos milžinės Total operacijų Mianmare, kurios veikla finansuoja chuntos nusikaltimus žmogiškumui,
Ataskaitoje Europos Sąjunga kaltinama nesugebanti nutraukti finansavimą Vengrijai ir Lenkijai, nepaisant šių šalių autokratinių lyderių nepagarbos demokratijai, žmogaus teisėms ir teisinei valstybei. Ataskaitoje nuogąstaujama, kad migrantų krizės akivaizdoje į Lenkijos antidemokratinius veiksmus bus kreipiama dar mažiau dėmesio.
Human Rights Watch pabrėžė, kad vienbalsiškumo reikalavimas Europos Sąjungos užsienio reikaluose sukuria piktnaudžiavimo situaciją, kai dėl tam tikrų šalių pozicijos ES tampa neveiksni žmogaus teisių pažeidimo atžvilgiu.
Ataskaita galima rasti ČIA.
GayLine.LT informacija
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti