Baltic Pride ir šeimų maršas. Zuokas ir Benkunskas pasakė ar duotų leidimus

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Baltic Pride ir šeimų maršas. Zuokas ir Benkunskas pasakė ar duotų leidimus

Pen, 03/17/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Andrius Tapinas Laisvės TV transliuotų kandidatų į Vilniaus merus debatų metu paklausė Valdo Benkunsko ir Artūro Zuoko ar jie išduotų leidimus „Baltic Pride“ ir „Šeimų maršo“ renginiams Vilniuje. Politikų atsakymai ir argumentai buvo skirtingi.

Abu kandidatai į sostinės merus pareiškė, kad išduotų leidimus LGBTQ+ eitynėms. Jų nuomonės išsiskyrė, kai buvo kalbama apie „šeimų maršą“. Artūras Zuokas teigė, kad leidimą išduotų, o Valdas Benkunskas - ne.

„Leidimą išduočiau, nes tai garantuoja Lietuvos Konstitucija - taikiai išreikšti savo poziciją, mitinguose, demonstracijose ir panašiai. Todėl, mes, Vilniaus miestas, turime traktuoti visus vienodai. Aišku taikiems mitingams“, - Laisvės TV laidoje argumentus dėstė A. Zuokas.

Į tokius argumentus netruko atsakyti Valdas Benkunskas, kuris pareiškė, kad teisė į susirinkimus nėra absoliuti - ypač kai renginiais skatinama nesantaika.

„Dėl Konstitucinės teisės į susirinkimus. Jokia teisė neegzistuoja be pareigų. Ir kai yra piktnaudžiaujama teisėmis, keliant grėsmę nacionaliniam saugumui, kurstant valstybėje nesantaiką - tai miestas negali užsimerkti. Tą yra patvirtinę teismai. Ir tai yra sveikas protas kaip miestas turi būti valdomas“, - savo nepritarimą praeityje liūdnai pagarsėjusiam renginiui, kurio metu kilo riaušės ir buvo blokuojamas Seimas, išreiškė Valdas Benkunskas.

Laidoje kandidatai taip pat pasisakė dėl partnerystės įteisinimo.