Stambulo konvencijos ratifikavimo klausimas tapo „karšta bulve“ politinėse diskusijose

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Stambulo konvencijos ratifikavimo klausimas tapo „karšta bulve“ politinėse diskusijose

Pir, 05/22/2023 - 11:02
Kategorija:
0 komentarų

Laisvės partijos atstovas Seime Vytautas Mitalas teigia, kad pasigendama Gitano Nausėdos lyderystės Stambulo konvencijos ratifikavimo klausimu. Prezidentūra į tai atsakė, kad antrą kartą konvencijos ratifikavimo Seimui neteiks, nes tai jau buvo padaryta prezidentės Dalios Grybauskaitės. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas taip pat sako, kad antras teikimas nėra būtinas.

„Šiandien kreipėmės į prezidentą, kad Stambulo konvencija su jo lyderyste ir jo dekretu būtų pateikta Seimui priimti“, – „Facebook“ paskyroje rašė Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas.

„Lietuva džiaugiasi savo teisių apsauga, taip pat ir prezidentas yra ne kartą užsienyje pasisakęs apie tai. Aš manau, kad tai (asmeninė iniciatyva – ELTA) čia būtų garbinga ir padidintų šansus sėkmingam svarstymui Seime. Tai aš liūdžiu, kad prezidentas tos lyderystės nesiima“, – Eltai teigė V. Mitalas.

Eltai pasiteiravus Prezidentūros atsakymo šiuo klausimu, buvo gautas atsakymas raštu.

„Šis dokumentas pagal LR Konstitucijos 84 straipsnį Prezidento jau yra pateiktas LR Seimui ratifikuoti“, – nurodoma Eltai raštu perduotame komentare. - „Prezidentė Dalia Grybauskaitė 2018 m. birželio 12 d. dekretu pateikė LR Seimui ratifikuoti su pareiškimu 2011 m. gegužės 11 d. Stambule priimtą Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo“.

Kad Stambulo Konvencijai ratifikuoti nereikia antrojo prezidento teikimo tvirtina ir buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

„Jei yra pateikta Seimui, o Seimui yra pateikta, kiek aš atsimenu, tai tas teikimas visiškai galioja, nežinau, kam antrąkart to teikimo reikia. (…) Bent teisės požiūriu antrą kartą teikti aš tikrai nematau prasmės“, – Eltai sakė D. Žalimas.

„Kam tas niuksas (Seimui – ELTA) reikalingas, aš nelabai žinau. Iš esmės, jei prezidentas nuoširdžiai norėtų, kad Stambulo konvencija būtų ratifikuota, tai pakaktų, manau, pakankamai autoritetingo, viešo žodžio“, – pažymėjo buvęs KT pirmininkas D. Žalimas.