Laimėjęs prezidento R. T. Erdoğanas, rinkimus iškart nusitaikė į LGBTQ+ žmones

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Laimėjęs prezidento R. T. Erdoğanas, rinkimus iškart nusitaikė į LGBTQ+ žmones

Ant, 05/30/2023 - 11:36
Kategorija:
0 komentarų

Nuo 2014 metų Turkijos prezidento pareigas ėjusiam R. T. Erdoğanui sekmadienį rinkimų rezultatai ir vėl buvo palankūs. Pergalės kalboje jis užsipuolė LGBTQ+ bendruomenę.

Kalbėdamas Stambule sakė: „Dėkoju mūsų tautai, kuri suteikė mums atsakomybę vėl valdyti ateinančius penkerius metus“. Tačiau čia pat jis pasisakė ir prieš tai, ką vadino „LGBT jėgomis“, teigdamas, kad queer žmonės negalės daryti įtakos jo partijai, skelbia PinkNews.

„Bet ar LGBT gali įsiskverbti į AK partiją? Ar jis gali įsiskverbti į MHP? Ar ji gali įsiskverbti į kitus Liaudies aljanso narius?“ – retoriškai klausė R. T. Erdoğanas.

„Mūsų kultūroje šeima yra šventa“, – sakė jis, rašo „The Times“. - „Niekas negali trukdyti. Mes pasmaugsime kiekvieną, kuris išdrįs prie jos prisiliesti“.

Visiškai kitokią kalbą sakė rinkimus pralaimėjęs jo priešininkas Kemal Kılıçdaroğlu. Jis apibūdino dabartinę Turkijos vyriausybę kaip „autoritarinę“.

„Patyrėme patį nesąžiningiausią pastarųjų metų rinkimų procesą“, – sakė jis.

Erdoğanas per visą savo prezidentavimo laikotarpį žingsnis po žingsnio siaurino LGBTQ+ žmonių teises. Jo retorika bendruomenės atžvilgiu darėsi vis agresyvesnė.

Balandžio mėnesį Izmire vykusiame mitinge jis sakė: „Šioje tautoje šeimos pamatai yra stabilūs. LGBT šioje šalyje neatsiras“.