+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

Ar lengva atskirti kuris vyras yra aktyvus, kuris pasyvus?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ar lengva atskirti kuris vyras yra aktyvus, kuris pasyvus?

Pen, 09/08/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Ar galite vien pažvelgę į vyrą pasakyti ar jis mėgsta būti aktyvioje ar pasyvioje sekso pozicijoje? Na čia jums gali pagelbėti mokslininkai, kurie taip pat tyrinėja ar gėjai ir biseksualūs vyrai sugeba identifikuoti, atspėti tokius dalykus.

Prieš dešimtmetį mokslininkai atliko tyrimą ir nustatė, kad gėjai spręsdami apie kito vyro seksualinį vaidmenį dažnai remiasi lyčių stereotipais. Apie tai rašė Brian Moylan straipsnyje paskelbtame Vice.

Tyrimo metu vyrams buvo parodytos 200 gėjų nuotraukos. Jose buvo 100 aktyvių ir 100 pasyvių vyrų. Remiantis tik nuotraukomis vyrai turėjo nustatyti kas yra kas. Tyrimo rezultatai nustebino, nes gėjai sugebėjo atskirti net 52 proc. parodytų jiems vyrų roles. Daugiausia tikslumo buvo spėjant aktyvią poziciją užimančius vyrus – net 65 proc., pasyviųjų tarpe atpažinti 39 procentai.

Tyrimui vadovavęs daktaras Nichol O. Rule teigė, kad rezultatai pirmiausia susiję su „heteroseksualų sukurtais stereotipais apie vyrus“ arba biologiniais vyriškumo rodikliais. Tai apima vyro plaukuotumą, raumenų dydį arba žandikaulio platumą.

2011 metais panašų tyrimą atliko Kinijos ir Kanados mokslininkai. Lijun Zheng, Trevor Adam Hart ir Yong Zheng nustatė, kad ne tik fizinė vyro išvaizda gali atskleisti jo seksualinę padėtį, bet ir manieros.

Tyrėjai pastebėjo, kad vaikinai, kurie sakė esantys aktyvai, buvo labiau linkę supanašėti su stereotipiniu vyriškų vaidmeniu, o save identifikuojantys kaip pasyvūs – laikėsi tam tikrų moterims tradiciškai priskiriamų vaidmenų.

Taigi, atsakymas paprastas – atspėti gėjų ir bisekslualių vyrų mėgstamas sekos pozicijas įmanoma, bet visi samprotavimai remiasi stereotipiniu mąstymu ir elgsena. Dar daugiau – sekso rolės keičiasi laikui bėgant, kai kurie vyrai yra universalūs ir būna tiek aktyvūs, tiek pasyvūs.

Norite iš tiesų sužinoti kaip yra? Geriausias būdas – tiesiog paklausti.