Mokslininkai: tos pačios lyties santykiai stebimi daugiau nei 1500 gyvūnų rūšių

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Mokslininkai: tos pačios lyties santykiai stebimi daugiau nei 1500 gyvūnų rūšių

Ant, 10/10/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Naujausi moksliniai tyrimai atskleidžia, kad tos pačios lyties asmenų santykiai yra įprastas ir visiškai normalus dalykas daugeliui gyvūnų rūšių. Ispanijos Estación Experimental de Zonas Áridas mokslininkai išanalizavo visą mokslinę literatūrą, susijusią su tos pačios lyties asmenų veikla ir sukūrė duomenų bazę.

Užregistruotas tos pačios lyties asmenų seksualinis aktyvumas apėmė piršlybas, elgseną su lytiniais organais, poravimąsi ir porų ryšį.

Tyrimas atskleidė, kad tos pačios lyties asmenų seksualinis aktyvumas buvo nustatytas daugiau nei 1500 gyvūnų rūšių, įskaitant vorus, žuvis, roplius, paukščius ir žinduolius. Tos pačios lyties gyvūnai kartu augina jauniklius.

Kalbant tik apie žinduolius, minėti santykiai fiksuoti 261 žinduolių rūšių. Lyginant su kitomis rūšimis - pavyzdžiui paukščiais ar vabzdžiais, čia tokie santykiai yra labiau paplitę.

Taip pat pastebėta, kad toks elgesys labiau būdingi patinams. Jie stebėti 199 rūšių. Tuo tarpu analogiška elgsena tarp patelių fiksuota 163 rūšyse.

Mokslininkai negali tiksliai nurodyti priežasčių kodėl tokio tipo santykiai taip paplitę. Mokslininkai padarė išvadą, kad tos pačios lyties asmenų veikla gali atlikti „adaptuojantį vaidmenį“ „išlaikant socialinius santykius ir sušvelninant konfliktus“, tačiau pažymėjo, jog tokie santykiai „neprisideda prie dauginimosi“ ir dėl to, tai laikoma „evoliucine mįsle“.

 

Tos pačios lyties asmenų seksualinis elgesys tyrime nėra tapatinamas su seksualine orientacija ar tapatybe. Mokslininkai pažymi, kad tyrimai apie gyvūnų seksualumą yra tik pradinėje stadijoje, todėl toks kategorizavimas būtų gerokai per ankstyvas.