Po įvykių Osle jautrūs R. Kirilkino, R. Zabarausko, E. Dobrowolskos ir kitų visuomenininkų komentarai

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Po įvykių Osle jautrūs R. Kirilkino, R. Zabarausko, E. Dobrowolskos ir kitų visuomenininkų komentarai

Sek, 06/26/2022 - 09:30
Kategorija:
0 komentarų

Žudiko išpuolis vaivorykštės vėliavomis pasipuošusiame Oslo centre sukrėtė daugelį. Socialiniuose tinkluose komentuodami įvykius, žinomi žmonės reiškė užuojautą, bet kartu priminė, kad kova už žmogaus teises yra kasdieninis darbas, kurį būtina tęsti.

Režisierius Romas Zabarauskas sako, kad pastarieji įvykiai įrodo, jog „mes negalime tikėtis, jog teigiami pokyčiai „su laiku“. Jis sako, kad jį įkvėpė norvegų pasiryžimas spontaniškai išeiti į gatves ir palaikyti LGBTQ+ bendruomenę.

„Tegu šios tragedijos mūsų nepriverčia išsigąsti, nes tuomet mūsų kova – jau pralaimėta. Tokie kertiniai įvykiai turi priversti susimąstyti, ką kiekvienas galime padaryti, kad būtų geriau“, - rašo Romas.

Dainininkas Ruslanas Kirilkinas Facebook pasidalino savo ir jo mylimojo nuotrauka ir jautria žinute.

„O jeigu mes su Domantu Tamašausku būtume tų nekaltų žmonių vietoje? Ašaros, neviltis ir didžiulis skausmas širdyje. Tokia ta birželio 25 diena. Šiandien yra ta diena kai prieš du metus mes susitikome, kiek daug visko išgyventa ir patirta. Meldžiuosi, kad Lietuvoje daugiau nebūtų vietos neapykantai žmonėms kurie myli“, - rašo Ruslanas.

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska sureagavo į po LRT straipsniu paliktu homofobišku komentaru.

„Šaudynės Osle yra žiaurus išpuolis ne prieš konkrečius asmenis, o visą bendruomenę. Baimės ir nesaugumo jausmas yra neišvengiamas padarinys visų neapykantos nusikaltimų ar teroristinių išpuolių. Todėl tik nulinė tolerancija neapykantos kalbai gali užtikrinti visų piliečių ir visuomenės grupių saugumą. Tuo tarpu komentaruose matome šios dienos realybę ir lygiavertiškumo suvokimą“, - rašo ministrė.

Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius teigia, kad LGBTQ+ žmonių problemų sprendimai turi būti atliekami čia ir dabar.

„Lietuvos homofobai nuolat kartoja, kad būtina “spręsti homoseksualių žmonių problemas”. Šiandien jie siūlo “artimą ryšį”, rytoj pasiūlys kulką į galvą. Laikas pagaliau nustoti klausyti jų įsivaizdavimų, kaip turėtų būti teisiškai reglamentuojami LGBT žmonių gyvenimai. Ir šiuos klausimus būtina spręsti ČIA IR DABAR, o ne tada, kai bus jau per vėlu“, - rašo Tomas.

Buvęs Aplinkos viceministras Martynas Norbutas į įvykius Osle suragavo dar aštriau. „Jei kas dar klausia - kokių teisių reikia LGBTQ+ bendruomenei - viena jų, negauti kulkos į galvą už tai, kad tu myli kitaip“, - rašo Martynas.