Lapkričio 15 d. - Scanorama Vilnius - "Moteris iš..."

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Lapkričio 15 d. - Scanorama Vilnius - "Moteris iš..."

Tre, 11/15/2023 - 12:54
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien Europos šalių kino forumas „Scanorama“ pristato filmą LGBTQ+ tematika - „Moteris iš...“. Jį galima išvysti 20.50 val. Forum Cinemas Vingis.

Naujojo Małgorzatos Szumowskos kartu su Michału Englertu kurto filmo veiksmas nukelia į Lenkijos perėjimo iš komunizmo į kapitalizmą laikotarpį ir pasakoja apie Anelą Vesoli, translytę moterį, kuri beveik pusę savo gyvenimo praleido kaip vyras Lenkijos provincijos miestelyje. Kovodama su konservatyvios bendruomenės socialiniais papročiais, Vesoli turės įveikti visas įmanomas kliūtis, kad taptų tuo, kuo iš tiesų yra, nepaisydama daugybės aukų, kurių pareikalaus šis kelias.

Kalba: Lenkų

Subtitrai: Lietuvių, Anglų

Originalus pavadinimas: Kobieta Z…

Pagamintas: 2023: Lenkija, Švedija

Režisieriai: Michal Englert, Malgorzata Szumowska

„Mums tai tikrai svarbus filmas, ilgamečio darbo rezultatas, nesuskaičiuojama daugybė susitikimų su translyčiais žmonėmis – įvairaus amžiaus žmonėmis, dešimtmečius gyvenusiais Lenkijoje, kurie maloniai patikėjo mumis ir leido pasidalinti savo istorijomis. 

Aniela, kuri beveik pusę savo gyvenimo gyveno kaip vyras provincijoje, leidosi į savo sudėtingą kelionę į laisvę. Mums tai atrodė simboliška, tapo Lenkijos pokyčių metafora, atspindinčia visuomenę, kuri kažkada susibūrė iš solidarumo siekiant sugriauti komunistinį režimą. Ta visuomenė dabar pasisako už požiūrių poliarizaciją, nenorinti priimti normų, kurios kitose pasaulio dalyse jau seniai tapo socialine realybe“, - teigė filmo režisieriai.

Jie priduria, kad filme vaidina daug transseksualių žmonių, kurie atlieka ir trans, ir cis personažų vaidmenis.

„Tikimės, kad mūsų filmas padės žmonėms suprasti, ką reiškia būti trans, ir padidins paramą įstatymo pataisoms, kurios užtikrins gyvenimą be grėsmių“, - teigia kūrėjai.

 

Bilietus įsigyti galima ČIA.