Vaivorykštės perėję uždažęs vyras kaltinamas neapykantos kurstymu

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Vaivorykštės perėję uždažęs vyras kaltinamas neapykantos kurstymu

Pen, 01/12/2024 - 12:51
Kategorija:
0 komentarų

Pernai vaivorykštės perėja Vilniuje net keturis kartus tapo vandalų taikiniu. Liepos pirmosiomis dienomis perėją pilkais dažais bandęs uždažyti vyras Jaroslavas Granovskis atsidūrė teisme. Jam pareikšti kaltinimai dėl galimo neapykantos kurstymo prieš homoseksualius asmenis ir viešosios tvarkos pažeidimo.

„Jokių komentarų“, – BNS sakė J. Granovskis, paklaustas, ar pripažįsta kaltę. Vyrui gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Vykusiame teismo posėdyje liudijo vyrą sulaikiusi pareigūnė. „Gavau informacijos, kad perėja apipilta dažais. Atvykus mus pasitiko liudytojai ir nurodė asmenis, kurie tai padarė – jie sėdėjo automobilyje. Aš apklausiau liudytoją, o galimai veiką įvykdžiusiam asmeniui buvo įteiktas šaukimas“, – sakė P. Krutko.

„Jis prisipažino, kad uždažė dėl asmeninių įsitikinimų“, – pridūrė ji.

Teisme buvo apklausta vyro sutuoktinė, skelbia BNS. Ji patvirtino, kad jos vyras uždažė perėją.

„Vyras pasakė, kad ruošiasi į miestą, paklausė, gal man kažko reikia. Jis pasiėmė dažų volelį, prieš tai darė su vaikais remontą pirmame aukšte. Jis sakė, kad jam reikia į vieną vietą. Nuvažiavom į centrą, sako: „palauk“. Aš likau sėdėti, matau, kad kažkur nuėjo.

Pamačiau, kad jis dažo perėją, asfaltą. Susirinko daug žioplių, vyras kažkoks jį stumdė, garsiai rėkė, pasibaigė dažymas, vyras sako: „einam“. Norėjom išvažiuoti, bet, neleido mums – spjaudė ant mašinos į langą, aš iškviečiau policiją“, – teismui pasakojo moteris.

„Dvi minutes viskas vyko“, – sakė kaltinamojo J. Granovskio žmona. - „Mano vyras jam sakė, kad jei kažkas nepatinka, kviesk policiją. O mergina atsisėdo ir neleido dažyti, paskui dažai kažkur dingo“.

Moteris teigė, kad jos vyras buvo stumdomas, atsisėdus į automobilį jiems nebuvo leista išvykti.

Byloje turėjo būti apklaustas ir trečiasis liudytas, jis dėl nežinomų priežasčių į posėdį pirmadienį neatvyko. Teismas aiškinsis neatvykimo priežastis. Kitas posėdis numatytas sausio 22 d.