neapykanta

Kai kovoji už visų laisvę, bet niekas nekovoja už tavo. LGBTQ+ istorija iš Sakartvelo

„Vieną baisiausių protestų prisimenu 2013 metais – buvo minima antihomofobijos diena Tbilisyje. Per televizorių mačiau, kaip tūkstančiai žmonių gatvėje puolė LGBTQ+ bendruomenės narius, norėjusius paminėti šią dieną. Dėl amžiaus, man dar buvo per anksti dalyvauti šiame mitinge, bet prisimenu, kaip stipriai išsigandau, stebint tuos agresyvius žmones per televizorių... Net bažnyčios atstovai juos vaikė ir puolė. Mano kūnas tiesiog drebėjo“, – vieną iš savo nemalonių patirčių man pasakoja Luca Bitchikashvilli-Lucrezia.

Prokuratūra tirs ar buvo kurstoma neapykanta bei nesilaikoma viešosios tvarkos teismo salėje

Vilniaus apygardos prokuratūra pranešė, kad pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl, įtariama, neapykantos skatinimo ir kurstymo prieš Tomą Vytautą Raskevičių dėl jo seksualinės orientacijos bei viešosios tvarkos pažeidimo teismo salėje. GayLine.LT rašė apie incidentą, kai Antanas Kandrotas-Celofanas ir Andrejus Lobovas teismo salėje pradėjo kalbėti apie „kietus daiktus burnoje“, siūlė  Seimo nariui „pasivolioti“.

Politikos įtaka visuomenės pozicijai apie LGBTQ+. Kaip formuojama nuomonė?

Visuomenės požiūris į LGBTQ+ bendruomenę per pastaruosius dešimtmečius sparčiai keitėsi. Daugelyje Vakarų šalių LGBTQ+ asmenų teisės tapo svarbia politinės darbotvarkės dalimi, o viešos diskusijos šia tema intensyvesnės. Tačiau nuomonių kaitą lemia ne tik asmeniniai žmonių įsitikinimai ar socialinė aplinka, bet ir politikų veikla bei jų deklaruojami siekiai. Politikai gali ženkliai paveikti visuomenės požiūrį į LGBTQ+ bendruomenę, siūlydami įstatymus, formuodami viešąją nuomonę, skatindami pagarbą arba priešingai – neapykantą.

Skaitytojo laiškas: „Kada atsibusite? Seksualinė orientacija nėra pasirenkama“

Viešojoje erdvėje dažnai yra kuriama klaidinga nuomonė neva seksualinė orientacija yra mada, taigi ją galima pasirinkti. GayLine.LT redakciją pasiekė Mindaugo laiškas, kuriame jis dar kartą primena, jog tai netiesa bei kviečia visus investuoti į bendrumo paieškas, o ne skatinti viską griaunančią neapykantą.

Australijos olimpietis sulaukė neapykantos lavinos vien už savo vaikino pabučiavimą

Australijos alpinistas Campbell Harrison buvo užsipultas, kad po kovos, sužinojęs varžybų rezultatus, viešai pabučiavo savo mylimąjį. Į neapykantos komentarus sureagavo ir pats sportininkas sakydamas, kad ne LGBTQ+ žmonės, o fanatikai turėtų jaustis nepageidaujami sporte.

Skaitytojo laiškas visuomenei: kodėl jums taip rūpi su kuo ir kaip gėjai mylisi?

Peržvelgus neapykantos kupinus komentarus viešojoje erdvėje pastebėsite, kad daugelis žmonių stengiasi pažeminti gėjus kalbėdami apie būdus kaip jie mylisi. GayLine.LT redakcijai atsiųstame laiške homoseksualus vyras klausia – kodėl visuomenei taip svarbu kas vyksta dviejų žmonių miegamajame?