perėja

Vilniuje perdažyta vaivorykštės spalvų perėja. Ar to pakanka?

Pylimo gatvėje esanti vaivorykštės spalvų perėja pernai suniokota keturis kartus. Už tai skirtos ir tūkstantinės baudos. Šiemet, Pride renginių proga, Vilniaus miesto savivaldybė vėl atnaujino perėjos spalvas. Bet ar Vilniui tai pakankamas veiksmas pažymėti eitynes už lygybę?

Vaivorykštės spalvų perėją pilkais dažais uždažęs vilnietis lieka nuteistas

Vilnietis Jaroslavas Granovskis lieka pripažintas kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo – taip teisėsauga įvertino vyro veiksmus, kai jis savo atsivežtais dažais pernai sostinėje uždažė vaivorykštės spalvų perėją po LGBTIQ eitynių.

Sulaikytas 19-metis vyras tyčia sugadinęs vaivorykštės sankryžą (video)

19-metis vyras iš Floridos buvo suimtas po to, kai vaizdo įraše užfiksuota kaip jis savo automobiliu tyčia palieka padangų žymes ant vaivorykštės piešinio sankryžoje. Ji buvo įrengta siekiant pagerbti teroro išpuolio aukas.

Jungtinėje Karalystėje suniokotas vaivorykštės spalvų takas

Pėsčiųjų takas Tontono mieste 2021 m. buvo nudažytas ryškiomis vaivorykštės spalvomis. Taip norėta sukurti įtraukesnę ir svetingesnę atmosferą. Tačiau, kaip ir Vilniuje, vaivorykštė nepatiko homofobams. Prieš kelias dienas takas suniokotas.

Vaivorykštės perėję uždažęs vyras kaltinamas neapykantos kurstymu

Pernai vaivorykštės perėja Vilniuje net keturis kartus tapo vandalų taikiniu. Liepos pirmosiomis dienomis perėją pilkais dažais bandęs uždažyti vyras Jaroslavas Granovskis atsidūrė teisme. Jam pareikšti kaltinimai dėl galimo neapykantos kurstymo prieš homoseksualius asmenis ir viešosios tvarkos pažeidimo.

Savivaldybė žada vėl atnaujinti vaivorykštės perėją. Įvardino kiek tai kainuoja

Vilniaus miesto savivaldybės ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas teigė, kad perėjos atnaujinimo darbai kainuoja nuo 300 iki 500 eurų – priklausomai nuo jos sugadinimo laipsnio.

„Darbai atliekami savivaldybės lėšomis, tačiau jei policija nustatys perėją sugadinusius asmenis ir skirs jiems baudas už chuliganizmą, tuomet būtų galima išsiieškoti savivaldybės infrastruktūrai padarytos žalos atstatymo kaštus“, – Lrytas žurnalistams sakė jis.

Vaivorykštės vėliava pažeidžia kelių eismo taisykles? Ne, nepažeidžia

Kiekvieną kartą kai vaivorykštės perėja Vilniuje suniokojama vandalų, nemaža dalis komentatorių imasi aiškinti, kad neva tokia perėja pažeidžia Kelių eismo taisykles. Mūsų redakcija atsivertė minėtas taisykles, patikrino teiginį ir gali konstatuoti - kad tai netiesa.