Supratęs, kad esu gėjus, palikau savo žmoną ir Mormonų bažnyčią

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Supratęs, kad esu gėjus, palikau savo žmoną ir Mormonų bažnyčią

Pir, 02/05/2024 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

„Teko aukotis, norint žengti šį žingsnį, tačiau buvo verta“, - įsitikinės 36 metų vyras, kuris pasidalina savo gyvenimo istorija. Jo teigimu, jis jau nuo mažumės žinojo esantis gėjus, tačiau religinė aplinka, kurioje augo, vedė jį link klaidingų pasirinkimų. Galiausiai jis nusprendė imtis pokyčių.

Pastarųjų dienų šventųjų bažnyčia apėmė visą Devon Gibby gyvenimą, darė įtaką visiems jo pasirinkimams ir sprendimams, rašoma menshealth paskelbtame straipsnyje.

„Aš iš gana anksti žinojau, kad esu gėjus, tačiau mano religinė aplinka neleido man turėti jokių savo seksualinės tapatybės tyrinėjimų, ir nebuvo jokių kitų gėjų, su kuriais galėjau pasikalbėti“, - teigia vyras.

Būdamas 21 metų jis vedė moterį ir greitai susilaukė dviejų vaikų. Devon Gibby pasakoja, kad būti tik trys žmonės, kuriems jis buvo išdrįsęs pasakyti ką jaučia vyrams.

„Pirmasis asmuo, kuriam prisipažinau, buvo vienas iš artimiausių mano draugų“, - rašo jis.  – „Aš paaiškinau, kad manau, kad mane traukia vaikinai. Jis tikrai nežinojo, ką daryti ar pasakyti, tačiau jis palaikė mane ir suprato. Po to kalbėjau su vienu iš savo vyskupų. Ir tada kitas asmuo, kuriam atsivėriau, buvo mano žmona“.

Vyro teigimu, jo žmona galvojo galėsianti jam padėti įveikti šią trauką, tačiau tai netruko ilgai. Pora nusprendė išsiskirti. „Mes buvome vedę penkerius metus, kol aš pagaliau supratau, kad tai yra manęs dalis, kuri niekada nesiruošė išeiti“, - teigė Devon ir pridūrė, kad mormonų tikėjime santuokos paprastai sudaromos visam gyvenimui, o skyrybos vertinamos ypač kritiškai.

„Supratome, kad būsime geresni būdami draugais ir tėvais, nei bandydami mūsų santuoką egzistuoti. Tai man suteiktų galimybę iš tikrųjų būti tuo, kas esu. Iki šios dienos ji vis dar labai religinga, todėl tai leido jai būti tokia, kokia ji yra“, - Menshealth sako D. Gibby. – „Supratau, kad dėl savęs turiu atitolti nuo mormonizmo. Atviro gėjaus gyvenimas, pasimatymai su vaikinais, nesuderinami su šia bažnyčia. Aš žinojau, kad man reikia atsiriboti nuo to gyvenimo būdo, kurį pažinojau iki tol“.

Anot jo, pokyčiai nebuvo paprasti. Jo artimieji to nesuprato, o bendruomenė vertino kaip išdavystę. „Aš vis dar turiu draugų, kurie yra mormonai, bet mes nesame labai artimi. Mano šeima susitaikė su tuo, kad esu gėjus, net jei jie to iki galo nepriima. Aš sakyčiau, kad mes vis dar turime gerus santykius, tačiau viskas niekada nebus taip pat“, - teigia Devonas.

Gėjaus teigimu, jis pagaliau pradėjo gyventi gyvenimą, kurio visada norėjo. „Dabar tiek socialinėje žiniasklaidoje, tiek realiame gyvenime stengiuosi būti toks žmogus, kokiu negalėjau būti kai buvau jaunesnis. (...) Aš turiu puikius santykius su savo vaikais ir man pasisekė būti gėjų tėčių bendruomenės dalimi“.