Naujasis LGBTQ+ katalikų grupės lyderis: bažnyčia per visą savo istoriją kenkė LGBTQ+ žmonėms

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Naujasis LGBTQ+ katalikų grupės lyderis: bažnyčia per visą savo istoriją kenkė LGBTQ+ žmonėms

Št, 02/10/2024 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Nemaža dalis LGBTQ+ narių atsisako priklausyti bažnyčiai, kuri juos niekina. Kai kurie jų ieško alternatyvų, pasitraukia iš katalikų bažnyčios, kiti - nedaro nieko ar deda pastangas padėtį keisti. Neseniai naujuoju LGBTQ+ katalikų grupės „Outreach“ vykdomuoju direktoriumi paskirtas žurnalistas, aktyvistas Michael O'Loughlin teigia, kad sieks kurti saugias erdves bendruomenės nariams.

„Anksti galvojau, kad turiu pasirinkti gyventi kaip gėjus arba praktikuoti savo tikėjimą“, – sako jis, tačiau vėliau jis suprato, kad „nereikia rinktis vieno arba kito“.

Michael O'Loughlin pastaruosius kelerius metus važinėjo po įvairias vietas pristatinėdamas savo knygą „Paslėptas gailestingumas: AIDS, katalikai ir neapsakomos užuojautos istorijos baimės akivaizdoje“. Susitikimuose su žmonėmis jis susidūrė su daugybe LGBTQ+ žmonių, kurie troško atrasti jiems svetingas erdves katalikų bažnyčioje.

Būtent minėtos žmonių paieškos paskatino žurnalistą pradėti darbą grupėje „Outreach“, kuri skelbia naujienas, analizes, rengia renginius bei dirba siekiant bažnyčią padaryti labiau įtraukią.

„Gana akivaizdu, kad bažnyčia per visą savo istoriją kenkė LGBTQ+ žmonėms“, – sako jis kartu pripažindamas, kad bažnyčioje „gali būti vietos“ ir bendruomenės nariams. Jo nuomone „Outreach“ gali padėti parapijoms suprasti, kaip tapti svetingesnėmis vietomis LGBTQ+ žmonėms.