Klausimas dėl informacijos apie LGBTQ+ ribojimo nepilnamečiams persikelia į Konstitucinį Teismą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Klausimas dėl informacijos apie LGBTQ+ ribojimo nepilnamečiams persikelia į Konstitucinį Teismą

Pen, 02/16/2024 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Nepavykus informacijos apie LGBTQ+ žmones ribojimo pašalinti iš įstatymo Seime, Vyriausybė nusprendė kreiptis į Konstitucinį Teismą. Prašoma įvertinti ar tokia nuostata neprieštarauja Konstitucijai.

Trečiadienį Vyriausybės nariai pritarė Teisingumo ministerijos parengtam projektui. Tiesa, Konstitucinis Teismas (KT) dar turi nuspręsti ar imsis šį klausimą nagrinėti.

„Alternatyvos yra dvi, KT galėtų išaiškinti, kad nuostata prieštarauja Konstitucijai arba, kad neprieštarauja. Bet kuris išaiškinimas užkirstų kelią ateityje netinkamai taikyti šį straipsnį ir riboti saviraiškos laisvę“, – prieš posėdį Eltai sakė teisingumo ministrė Evelina Dobrowolska.

Praėjusiais metais Teisingumo ministerija buvo parengusį siūlymą ribojimus numatančią nuostatą panaikinti. Vis dėlto, parlamente šis siūlymas nesulaukė palaikymo.

Nepaisant to, kad toks reglamentavimas jau daug metų kritikuojamas daugelio tarptautinių žmogaus teisių organizacijų, prezidentas Gitanas Nausėda teigia - jog diskriminacinės nuostatos panaikinimas reikštų „žalios šviesos uždegimą niekinti šeimą“.