M. Jankauskaitė: Ko verti ditirambai, jeigu valstybė moterų saugumo nelaiko prioritetu

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

M. Jankauskaitė: Ko verti ditirambai, jeigu valstybė moterų saugumo nelaiko prioritetu

Pen, 03/08/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankaustaitė pasidalino ironiškomis mintimis kokios dovanos iš tiesų būtų svarbios moterims kovo 8 d. proga.

Ji teigė, kad šilta vonia žvakių šviesoje gali būti puiki dovana, tik reikėtų, kad ta vonia būtų švari.

„Svarbu nepamiršti, kad prieš pilant vandenį derėtų vonią iššveisti. Taip pat ir čiaupus – jie turėtų spindėti. Išblizginti veidrodžių paviršiai geriau atspindės žvakių šviesą, sustiprindami romantinės nuotaikos įspūdį, todėl nepamirškit ir jų.

Nebūtina, tačiau pojūčius praturtintų rožių žiedlapiai. Jie geriau atrodo ant švarių vonios grindų, tad skirkite laiko ir plytelių paviršiams“, - su humoru LRT.lt rašė Margarita, primindama, jog kasdieninė namų ruoša turėtų gulti ne tik ant moters pečių.

Ji taip pat teigė, kad kita dovana galėtų būti romantiška vakarienė, kurią pagamina pats vyras. O tam reikia kasdien treniruotis, kad viskas pavyktų. „Kiekvieną dieną mažais žingsneliais į priekį, panašiai kaip treniruojant raumenis. Tam puikiai tinka pusryčių ir vakarienių gaminimas šeimai ar pasirūpinimas pietumis savaitgalį“, - teigė ji.

Pasak Margaritos, moterims puikiai tinka ir gėlės - tik yra tam tikrų sąlygų. „Dovanokite gėles 365 dienas per metus. Esant progoms ir be jų. Pasidžiaukite, kai gaunate puokštę nuo moters. Tik atminkite, gėlės tėra priedas prie anksčiau išvardytų dėmesio rodymo būdų“, - pasakojo ekspertė taip apoliuodama į būtinybę užtikrinti lygesnį pasiskirstymą darbais.

Nuomonės pabaigoje ji pridūrė, kad didžiausia dovana moterims iš tiesų būtų Europos Tarybos konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo ratifikavimas. Būtent to nepavyksta padaryti jau keletą metų Lietuvos politikams.

„Ko verti ditirambai, jeigu valstybė moterų saugumo nelaiko savo politikos prioritetu“, - retoriškai klausė M. Jankauskaitė.