Jungtinėje Karalystėje bus pastatytas pirmasis memorialas LGBTQ+ kariams

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Jungtinėje Karalystėje bus pastatytas pirmasis memorialas LGBTQ+ kariams

Ant, 04/30/2024 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Memorialas bus skirtas „prarastam legionui“ ir pažymės LGBTQ+ žmonių pasiaukojimą tarnaujant ginkluotosiose pajėgose. LGBTQ+ karių veteranų labdaros organizacija „Fighting With Pride“ teigė, kad memorialas bus „reprezentatyvus“ ir „taikos bei apmąstymų vieta“.

Tokį projektą nuspręsta įgyvendinti po to, kai Jungtinė Karalystė pripažino žalą, kuri iki 2000 metų buvo daroma LGBTQ+ žmonėms draudžiant jiems tarnauti. Dėl to daugelis jų slėpė savo tapatybę, o faktams paaiškėjus, nepaisant nuopelnų šaliai, buvo išmetami iš tarnybos.

„Esame įsipareigoję pristatyti memorialą, tačiau dar reikia daug nuveikti, kad veteranai, kuriuos labiausiai paveikė draudimas, išsikapstytų iš skurdo dėl jų karjeros nutraukimo“, - theguardian.com sakė „Fighting With Pride“ vadovas Craig Jones.

Pernai jo organizacija pristatė tyrimą, kurio metu buvo renkami duomenys apie 1967–2000 metais nukentėjusius LGBTQ+ karius. Rekomendacijoje buvo nurodoma, kad vyriausybė turėtų atsiprašyti šių žmonių ir sumokėti kompensacijas.

Netrukus Jungtinės Karalystės premjeras R. Sunak tai ir padarė, bei paskelbė ketinantis įgyvendinti didžiąją dalį pateiktų rekomendacijų.