Visa informacija apie Vilniaus Pride eitynes: data, laikas, maršrutas ir kita

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Visa informacija apie Vilniaus Pride eitynes: data, laikas, maršrutas ir kita

Pir, 06/03/2024 - 16:11
Kategorija:
0 komentarų

Lietuvos gėjų lyga birželio 8 d. organizuoja LGBTQ+ eitynes Vilniuje, kurias vainikuos nepakartojamas koncertas. GayLine.LT redakcija pateikia trumpą informaciją apie renginį.

Birželio 8 d., šeštadienį, jau nuo 14 val. eitynių dalyviai galės pasiruošti žygiui. Barboros Radvilaitės gatvėje, šalia Bernardinų sodo, bus galima rinktis, puoštis, išvynioti vėliavas ir daryti makiažą. Nuo čia eisena pajudės link Gedimino prospekto. Organizatoriai skelbia, kad eitynių pradžia 16 val., bet kurios eitynės prasidėjo laiku? Žiūrėsim kaip bus šį kartą.

Tradicinę eiseną „Už lygybę!“, kuri vyksta nuo 2010 metų, LGBTQ+ bendruomenės eitynėse pagyvins 10 specialiai įrengtų ir papuoštų muzikinių platformų, kuriose skambės DJ kuriamos muzikinės kompozicijos.

Eitynių metu visi dalyviai kviečiami būti pagarbūs vienas kitam, nevartoti svaigalų, nešiukšlinti ir dalintis gera nuotaika su visais. Į renginį rekomenduojama atvykti pėstute ar viešuoju transportu.

a

Tą pačią dieną nuo 17 val. renginį vainikuos didysis „LT Pride“ koncertas Vingio parke. Jame dalyvaus gausus būrys pop muzikos žvaigždžių: Rūta Mur, Silvester Belt, Skamp, Monika Liu, Free Finga ir kt. LGBTQ+ festivalio scenoje taip pat pasirodys nepakartojamos Drag karalienės: Cheddar Gorgeous (Jungtinė Karalystė), LaDiva Live (Belgija-Prancūzija), Rita Baga (Kanada).

Koncerto vietoje bus įrengta bendruomeninė scena, kurioje galės pasirodyti vietos LGBTQ+ bendruomenės talentai bei šeimų erdvė tėvams su vaikais. Šeimų erdvėje užsiėmimus vaikams ves „drag“ kultūros atstovai ir animatoriai. Renginio erdvėje taip pat bus įrengtos mugės palapinės, kuriose bus atliekamas nemokamas testavimas dėl ŽIV, bus parduodama LGBTQ+ atributika.

Į koncerto erdvę bus galima patekti nuo 16 val. Lietuvos Gėjų Lyga įspėja, kad į teritoriją bus draudžiama įsinešti kėdutes, paspirtukus, dviračius, riedučius, maistą (išskyrus gėrimus/maistą kūdikiams), aštrius daiktus, ginklus, ašarinių dujų flakonėlius, savigynos priemones ir svaigalus.

a

 

Daugiau informacijos rasite renginio interneto svetainėje ir LGL facebook paskyroje.