Kas nutinka jūsų kūnui nustojus mylėtis?
Seksualiai aktyviam žmogui nustojus mylėtis, jo kūnas ir protas patiria pasikeitimus. Vieniems tai gali sukelti irzulį, nerimą, o kiti - nejausti nieko. Christine Rafe, sekso ir santykių ekspertė, pateikė atsakymus kas vyksta kai žmogus nustoja turėti intymius santykius.
„Nors yra pripažinta, kad seksualinė veikla, tiek ja užsiimant pačiam asmeniui, tiek su partneriu, teikia privalumų fizinei, emocinei ir psichologinei žmogaus sveikatai, tai nereiškia, kad yra neigiamų pasekmių, susijusių su intymių santykių nebuvimu“, – nypost.com sako Christine.
Ji priduria, kad sekso metu žmogaus organizme išsiskiria tam tikri hormonai. Jų nebuvimas gali turėti poveikį. Ekspertė tai lygina su sportu.
„Panašiai kaip nustojus sportuoti mes galime patirti sumažėjusį pasitikėjimą savimi, raumenų spazmus ir bendrą išsekimą, žmonės, kurie neturi lytinių santykių arba nustoja mylėtis ilgesniam laikui, gali pasijausti silpnesni fiziškai ar patirti raumenų įtampą, gali sumažėti jų pasitikėjimas“, – sako Christine Rafe, taip pat pabrėždama, kad „tai nėra ilgalaikiai biologiniai pokyčiai“.
Ji dar kartą pabrėžia, kad iki šiol mokslininkai nepastebėjo, kad kas patirtų neigiamą poveikį sveikatai nustojęs mylėtis. Moteris tik priduria, kad paprastai seksualinis aktyvumas ir malonumas padeda sumažinti stresą, nes intymių santykių metu sumažėja kortizolio kiekis „kuris gali paveikti nuotaiką ir imuninę sistemą“. Neužsiimant seksu, tai gali veikti nuotaiką, ypač jei neužsiimama kitomis veiklomis.
Kalbant apie geros savijautos hormonus, „galime skatinti šių cheminių medžiagų gamybą užsiimdami daugybe kitų veiklų, tokių kaip judėjimas, šokiai, masažas, meditacija, dainavimas, muzikos klausymas, juokas“, - vardija ekspertė. - „Šiuos hormonus taip pat galite paskatinti pasigaminti per neseksualinį ryšį, kuris apima apkabinimus, akių kontaktą, susikibimą rankomis, prasmingus pokalbius ir jausmą, kad tave girdi“.
Anot Christine Rafe, seksas daugeliui porų yra santykių dalis, kuri padeda jaustis gerai poroje. Į tai taip pat reikėtų atsižvelgti, bei surasti alternatyvas, jei dėl tam tikrų priežasčių pora nebesimyli. Ji pataria rinktis prisilietimus, šiuo atveju padeda „emocinis ryšys ir viskas, kas padeda jaustis saugiai ir palaikoma kito žmogaus“, – priduria ji.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti