Nuostabūs ŽIV užsikrėtę žmonės: aktorius ir dramaturgas Stephen Hart

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Nuostabūs ŽIV užsikrėtę žmonės: aktorius ir dramaturgas Stephen Hart

Tre, 12/01/2021 - 22:00
Kategorija:
0 komentarų

Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva kiekvienais metais gruodžio 1-ąją minima Pasaulinė kovos su AIDS diena. GayLine.LT redakcija nori atkreipti dėmesį į AIDS užsikrėtusių žmonių stigmatizavimą.

2018 m. Lietuvoje atliktas ŽIV stigmos indekso tyrimas atskleidė, kad tarp ŽIV/AIDS turinčių asmenų ypač stipri yra vidinė stigma. Neretai ji tampa pagrindine kliūtimi kreiptis pagalbos dėl gydymo, kuris leistų kontroliuoti ŽIV infekciją, kaip ir bet kurią kitą lėtinę ligą, o sergantysis galėtų gyventi visavertį gyvenimą ir apsaugoti savo artimuosius.

ŽIV jau seniai nėra gąsdinanti diagnozė. Taikant gydymą – daugelis žmonių gyvena visavertį gyvenimą. Vienas iš pavyzdžių – jau keturiolika metų su ŽIV gyvenantis aktorius.

Londone gyvenantis aktorius, dainininkas, dramaturgas ir aktyvistas Stephen Hart jau daugelį metų įkvėpiai kitus, nes drąsiai savo darbe kalba apie jo patirtas traumas ir nebando nuslėpti tiesos. 2009 m. S. Hartas sukūrė kritikų pripažintą Brodvėjaus šou „Shadowed Dreamer“, kuriame buvo kalbama apie jo gyvenimo pokyčius, kai prieš keturiolika metų, po žiauraus seksualinio išpuolio, užsikrėtė ŽIV.

S. Hartas taip pat kuria „YouTube“ serialą „Hart Talks“, „vietą, kur žmonės gali kalbėtis, pasakoti savo istorijas, juoktis, verkti ir matyti, kaip karts nuo karto aš apsijuokiu“.

„Niekada nenorėjau tapti lyderiu, tiesiog norėjau palengvinti kelionę kitiems ir sumažinti vienišumo jausmą“, – sako S. Hartas. - „Buvau apsvaigęs nuo narkotikų ir išprievartautas, o mano pasaulis tiesiog sugriuvo, kai tai atsitiko. O kai po šešių mėnesių [kai sužinojau, kad esu užsikrėtęs ŽIV], pajutau, kaip siela palieka mano kūną... Galiausiai supratau, kad turiu priversti savo kūną vėl pradėti kvėpuoti. Tai užtruko, bet rašydamas savo monospektaklį... Supratau, kad turiu balsą ir turiu jį panaudoti“.