Jauni ukrainiečiai išdrįso būti savimi: „Nenoriu slapstytis. Noriu būti pokyčių dalimi

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Jauni ukrainiečiai išdrįso būti savimi: „Nenoriu slapstytis. Noriu būti pokyčių dalimi

Ant, 11/30/2021 - 19:24
Kategorija:
0 komentarų

Jie netradicinės seksualinės orientacijos. Jų priešininkai – ir dešinieji radikalai, ir Stačiatikių bažnyčios sekėjai. Tačiau šie žmonės nusprendė nebegyventi baimėje, išsilaisvinti patys ir laisvesnę daryti visą Ukrainą, rašo Lrytas.

Vakarėlio vieta – Kijevas, Ukrainos sostinė. Šalies, kur dauguma visuomenės nusistatę prieš gėjus ir lesbietes. Todėl toks būdas linksmintis atskleidžia ne tiktai aukščiausią vakarėlio dalyvių siekiamybę – malonumą, bet ir jų pilietinę poziciją.

Jau beveik dvejus metus gyvuojantis klubas neturi oficialaus pavadinimo. Jis vadinamas „Kyrylivska“ – pagal gatvę, kurioje įsikūręs. Naujasis Kijevo jaunimo prieglobstis – buvusios alaus daryklos pastatas. Tai pirmoji vieta mieste, kur tvyro gėjams draugiška aplinka, laikomasi griežtos uždarų durų politikos ir draudžiama fotografuoti. B.Morozas ir O.Silčenka atstovauja tai daliai Ukrainos jaunimo, kuri nusprendė nebebijoti.

„Nenoriu slapstytis. Noriu būti pokyčių dalimi“, – sako B.Morozas. Jis, vienos rinkodaros agentūrų įkūrėjas ir kūrybos direktorius, tiksliai žino, ko siekia. Dirba ne tik grafikos dizaineriu, bet ir kuria meną – dalyvauja performansuose. Savo homoseksualumą B.Morozas demonstruoja ne tiktai „Kyrylivska“ klube savaitgaliais, bet ir eilinėmis savaitės dienomis. Iki šiol jam nieko neatsitiko. „Bet tai pavojinga“, – prisipažįsta B.Morozas.

Daugiau Lrytas.

Žymos