ŽIV padėsiantis išvengti skiepas skinasi kelią

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

ŽIV padėsiantis išvengti skiepas skinasi kelią

Št, 07/06/2024 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Farmacijos bendrovė „Gilead“ paskelbė, kad jos naujasis prevencinis profilaktinis (PrEP) injekcinis vaistas praėjo III fazės klinikinį tyrimą. Jis atskleidė, kad vaistas 100% atvejų apsaugojo moteris nuo ŽIV.

Klinikai nustatė, kad du kartus per metus švirkščiamas vaistas buvo veiksmingas visiems tyrime dalyvavusiems. „Du kartus per metus PrEP skirtas lenakapaviras, jei jis bus patvirtintas, galėtų būti svarbus naujas ŽIV prevencijos įrankis“, - sakė Linda-Gail Bekker, organizacijos direktorė.

„Nors žinome, kad tradicinės ŽIV prevencijos priemonės yra labai veiksmingos, du kartus per metus vartojamas lenakapaviras, gali padėti įveikti stigmą su kuria susiduria kai kurie žmonės vartodami geriamąsias PrEP tabletes“, – pridūrė ji.

Tyrimas bus pakartotas, įtraukiant ir vyrus, turinčius lytinių santykių su kitais vyrais. Jei jis bus toks pat veiksmingas - jį dar turės patvirtinti Maisto ir vaistų administracija. Tikimasi, kad lenakapaviras rinkoje pasirodys 2025 m. pabaigoje.

Nepageidaujamas šalutinis poveikis nebuvo labai dažnas. Apie 2% moterų pranešė apie tokius simptomus kaip viduriavimas, pykinimas, galvos skausmas, nuovargis ir pilvo skausmas.

PrEP yra veiksmingiausia priemonė norint išvengti užsikrėtimo ŽIV.