ŽIV jau nebėra baubas, bet iki šiol visuomenė tiki stereotipais. Juos laužys naujas filmas (video)

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

ŽIV jau nebėra baubas, bet iki šiol visuomenė tiki stereotipais. Juos laužys naujas filmas (video)

Ket, 02/24/2022 - 20:00
Kategorija:
0 komentarų

Medicinos pažanga, susijusi su ŽIV gydymu ir prevencija, yra neįtikėtina. ŽIV užsikrėtę asmenys jau nebegali perduoti viruso, jei vieną kartą per dieną išgeria piliulę. Atrastas ir būdas 99 procentais sumažinantis galimybę užsikrėsti virusu. Tačiau ŽIV užsikrėtusių asmenų vaizdavimas medijose vis dar kupinas stereotipų.

Praėjusiais metais GLAAD atliktame tyrime pastebėta, kad respondentai jaučia didelį diskomfortą bendraudami su ŽIV užsikrėtusiais žmonėmis. 53 procentai apklaustų ne LGBTQ+ žmonių teigė, kad jiems būtų nepatogu bendrauti su ŽIV užsikrėtusiu medicinos specialistu, o 44 procentai teigė, kad jiems būtų nepatogu jei juos kirptų ŽIV užsikrėtęs kirpėjas.

Ši realybė paskatino sukurti filmą, kuris atlieptų naują realybę ir pasiekimus. „ŽIV nebėra mirties nuosprendis. Žmonės gyvena ilgai. Jie įsimyli. Jie siekia savo svajonių", - sako Jared Frieder, filmo „Three Months“ rašytojas ir režisierius.

Filme Kalebas, kuris 2011 metais baigia vidurinę mokyklą, sužino, kad jis gali būti užsikrėtęs ŽIV, ir dabar turi laukti tris mėnesius, kol bus gauti testo rezultatai. Laukdamas Kalebas pradeda domėtis ir ieškoti informacijos apie virusą. Ši kelionė atskleidžia tiek jam pačiam, tiek žiūrovams apie visiškai naują pasaulį, kuriame užsikrėtusieji gali ilgai ir pilnavertiškai gyventi.

Jaredas Friederis šią savaitę prisijungia prie LGBTQ&A podcast'o, kad papasakotų apie savo filmą „Trys mėnesiai“ (premjera vasario 23 d. „Paramount+“), apie devynerius metus, kurių prireikė, kol jis buvo sukurtas, ir kodėl labai svarbu žmonėms pranešti, kad „kai turite prieigą prie medicininė priežiūra, ŽIV nebėra mirties nuosprendis“.