Iš Ukrainos pasitraukusi Eurovizijos nugalėtoja Jamala: „rašiau apie praeitį... bet dabar tai realybė“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Iš Ukrainos pasitraukusi Eurovizijos nugalėtoja Jamala: „rašiau apie praeitį... bet dabar tai realybė“

Št, 03/05/2022 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

„Eurovizijos“ nugalėtoja Jamala papasakojo apie „siaubingus“ išbandymus. Jai ir jos vaikams teko palikti karo apimtą šalį, praneša PinkNews. Interviu LGBT+ radijo stočiai GlitterBeam Jamala paaiškino, kad buvo priversta palikti savo namus ir vyrą po to, kai pradėjo griaudėti sprogimai netoli jos namų Kijeve. Ji sako, kad tai buvo vienas iš „sunkiausių sprendimų mano gyvenime“.

„Tai, kas šiuo metu vyksta namuose, nėra krizė, tai nėra karinė operacija. Tai plačios apimties karas“, – radijo laidoje aiškino ji. - „Aš priėmiau vieną iš sunkiausių sprendimų savo gyvenime – palikti namus su vaikais, dviem mažais sūnumis... tai buvo be galo baisus jausmas“.

Ji paaiškino, kad jos vyras, su kuriuo ji bendrauja „kiekvieną valandą“, liko Ukrainoje ir „suorganizavo savanorių organizaciją, kurios tikslas – padėti moterims ir vaikams“. Dainininkė pridūrė: „Tai tikras, žiaurus, nesąžiningas karas nukreiptas prieš visus Ukrainos gyventojus“.

Jamala 2016 metais laimėjo Ukrainos Euroviziją su daina „1944“, kurioje kalbama apie Krymo totorių deportacija XX a. ketvirtajame dešimtmetyje. Ją vykdė Stalino vadovaujama sovietų valdžia.

„Rašiau šią dainą ir maniau, kad rašiau apie praeitį... bet dabar tai realybė“, – sakė ji. - „Nesvarbu, kiek perspėjimų girdėjome apie tai, kad gali prasidėti karas, niekada negalėjome patikėti, kad gali nutikti kažkas tokio baisaus. Europos centre. XXI amžiuje“.

Interviu Jamala išsamiai papasakojo apie siaubingus išbandymus Ukrainoje ir pokalbius su savo vaikais. „Pasakiau jiems, kad mamai tikrai reikia jų pagalbos. Turėtum valgyti tai, ką galiu tau duoti. Turėtumėte miegoti, kai turėsime laiko miegoti“, - pasakojo Jamala. - „Jie tikrai drąsūs vaikai, nes penkios dienos automobilyje yra tikrai ilgas kelias“.

Paklausta apie pasaulines LGBTQ+ bendruomenės paramos Ukrainai iniciatyvas, ji sakė:

„Esame tikrai dėkingi už paramą, nes tai jaučiame. Jaučiame, kad turime užnugarį. Jaučiame, kad Europos žmonės kitose šalyse tikrai už mus pasisako. Queer žmonės, žmonės nors ir neturi tiesioginių ryšių su ukrainiečių tauta, yra solidarūs su ukrainiečiais. Kartu mes laimėsime, kartu pasieksime tai, ko norime. Ačiū, kad esate su mumis“.