Britanijoje atveria duris pirmasis LGBTQ+ muziejus

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Britanijoje atveria duris pirmasis LGBTQ+ muziejus

Ket, 05/05/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Pirmasis Jungtinės Karalystės nacionalinis LGBT+ muziejus „Queer Britain“ pagaliau atveria duris, rašo PinkNews. Daugiau nei prieš dešimtmetį režisierius Joseph Galliano pradėjo planuoti revoliucinę erdvę.

 

Ketvirtadienį (gegužės 5 d.) „Queer Britain“ pirmą kartą pakvies lankytojus. Nors šalyje yra pieštukų muziejus, vejapjovių muziejus ir net keptų pupelių muziejus, LGBT+ bendruomenei skirtas muziejus iki šiol nebuvo.

Joseph Galliano pažymi, kad buvo „pora bandymų“ tokį muziejų įkurti, tačiau iki šiol tai baigdavosi nesėkme.

„Kultūriniu požiūriu, manau, dabar egzistuoja masinis sąmoningumas, kurio, mano manymu, nebuvo prieš 10 metų. Pavyzdžiui, mano mamai džiugu palaikyti trans žmones, ji apie daug ką kalba taip, kaip prieš 10 metų jai nebūtų šovus į galvą“, - sako muziejaus įkūrėjas. - „Manau, kad tai rodo, kaip, laimei, pasikeitė kultūra. Noriu, kad žmonės būtų matomi“.

Queer paveldas ir LGBT+ kultūros istorija yra unikali tuo, kad retai apie ją kalbama šeimose ar bendruomenes. Dėl to istoriją yra sunkiau išsaugoti. Tačiau dabar tai atliks būtent šis muziejus – kuris taps vieta perduoti jaunajai kartai žinias, patirtis, išgyvenimus ir aptarti konkrečius įvykius.

„Noriu, kad žmonės jaustųsi susiję su gilesniu paveldu, kad jie neatsirado iš niekur. Noriu, kad žmonės žiūrėtų atgal, kad suprastų, kas jie yra dabar. Kad galėtume visi kartu įsivaizduoti geriausią iš visų įmanomų ateičių“, - sako Joseph Galliano.

Queer Britain įsikūręs 2 Granary Square, King’s Cross, London. (Queer Britain)

Queer Britain įsikūręs 2 Granary Square, King’s Cross, London. (Queer Britain)