„Mamos už LGBTQ+ vaikus“ atstovė: Partnerystės įstatymo nebuvimas sukelia keblumų ir heteroseksualioms poroms

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

„Mamos už LGBTQ+ vaikus“ atstovė: Partnerystės įstatymo nebuvimas sukelia keblumų ir heteroseksualioms poroms

Pir, 05/16/2022 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Šeimoje gyvenantys vyras ir moteris, jei turi vaikų iš ankstesnių santykių, negali jų pasiimti iš darželio, nuvesti pas gydytoją, nebent turi notarišką įgaliojimą. Tai tik viena iš problemų su kuriomis susiduria ir heteroseksualios poros.

„Mane šeimos sąvokos samprata labai liečia, tam tikrose vietose mes laikomi šeima, yra tam tikros socialinės garantijos, tačiau yra atvejų, kai mano partneris, tarkime, jei aš būčiau išvykus į užsienį, jei kažkas nutinka mano pirmajam sūnui (iš ankstesnės santuokos), negali gauti nei informacijos, nei palydėti pas gydytoją, nebent aš sutvarkau notariškai“, – sakė L. Plieniūtė.

„Leiskime žmonėms jaustis oriai ir būti vadinamiems šeimomis, čia ne tik apie mano šeimą kalbama, aš kalbu ir apie vienos lyties poras, ir vienišas mamas. Gyvenau visokiose šeimos formose, turėjau ir bažnytinę santuoką, buvau ir vieniša mama, dabar gyvenu partnerystėje kaip šeima. Nenurodinėkite niekas, kaip man gyventi, bet duokite man teisę jaustis oriai ir su pilnomis teisėmis“, – kalbėjo organizacijos atstovė.