PROVERŽIS. Europos Parlamentas suteikė lygias socialines garantijas ir tėvams gėjams

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

PROVERŽIS. Europos Parlamentas suteikė lygias socialines garantijas ir tėvams gėjams

Ant, 05/16/2023 - 07:31
Kategorija:
0 komentarų

Europos Parlamento direktoratas atsakinga už žmogiškuosius išteklius pranešė apie šioje institucijoje įsigaliojančią naują tvarką, kuri leis visiems tėvams, taip pat ir gėjų poroms, gauti atostogas naujagimio priežiūrai. Prie pokyčių inicijavimo prisidėjo ir LGBTQ+ institucijų darbuotojus vienijanti organizacija „Egalité“.

„Tai neįtikėtinai svarbus sprendimas. Pagaliau visi Europos Parlamento darbuotojai – tėvai, bus lygūs ir galės pasirūpinti naujagimiais. Norisi pasveikinti Europos Parlamento tarnybą už valią ir norą įgyvendinti pokyčius, kurie užtikrina lygiateisiškumą“, - sako „Egalité“ valdybos narys Martynas Norbutas.

Nuo šiol Europos Parlamente įvedama specialios naujagimio pasitikimo namuose tvarka. „Atsižvelgiant į pažangą reprodukcinės medicinos srityje, į gimdymo ir tėvystės įstatymus bei visuomeninį kontekstą, ši taisyklių peržiūra yra atsakas į skirtingus Europos Parlamento darbuotojų galimus kelius į tėvystę“, - rašoma DG Pers išplatintame pranešime.

Naujos specialios atostogos suteikia teisę tėvams, neturintiems teisės į motinystės atostogas, gauti 20 savaičių atostogas ir tinkamai pasirūpinti naujagimiu namuose.

„Šioms specialiosioms atostogoms taikomos tokios pat sąlygos, kaip ir specialioms įvaikinimo atostogoms, kurios gali būti padalytos tarp dviejų tėvų, jei abu jie yra Europos Parlamento darbuotojai. Šias atostogas turi ir vieniši tėvai“, - rašoma pranešime.

Iki šiol Europos Parlamente galiojusi tvarka leido motinoms pasiimti 20 savaičių motinystės atostogas. Tuo tarpu vyrams buvo suteikiamos tik 10 dienų atostogos, jei gimdavo vaikas ar jis buvo įvaikinamas. Tiesa, gimus ar įsivaikinus kelis vaikus vyrai galėdavo turėti 20 dienų atostogas. Esant kūdikiui su negalia šis terminas maksimaliai galėjo būti pratęstas iki 24 dienų.