Biržiečiui nepavyko sušvelninti bausmės už homoseksualių asmenų niekinima

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Biržiečiui nepavyko sušvelninti bausmės už homoseksualių asmenų niekinima

Sek, 05/22/2022 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Biržų gyventojo parašytas komentaras viename iš internetinių puslapių jam „uždirbo“ teistumą, praneša TV3. Dėl homoseksualų asmenų žeminimo ir niekinimo dėl jų seksualinės orientacijos vyrui pusmečiui buvo apribota laisvė.

2019 m. birželį po įkeltu vaizdo įrašu vyras parašė komentarą: „Galetu valdzia isleist istatima naikinti juos, bet kur tau, patis valdzioje tokie“.

Biržų teisėjai 2022 m. vasarį Vytautą J. pripažino kaltu tik dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę. Vyrui paskirta 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, kurią jis turi atlikti namuose. Palikti namus leista tik tokiu atveju, jei tai susiję su darbu. Tokia švelni bausmė buvo paskirta, nes jis buvo išteisintas dėl raginimo fiziškai smurtauti ar susidoroti su homoseksualiais žmonėmis.

Vis dėlto ir tokia bausmė Vytautui J. atrodė per griežta ir jis pateikė apeliaciją. Jo teigimu, šis komentaras buvo tik „pamąstymas apie valdžios institucijų teisinių priemonių panaudojimą“.

Apeliacinio teismo teisėjų kolegija nusprendė, kad pirmosios instancijos teismas tinkamai ištyrė ir įvertino bylos įrodymus. Teismas dar kartą konstatavo, kad laisvė reikšti įsitikinimus ar skleisti informaciją nesuderinama su nusikalstamais veiksmais – tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymu, šmeižtu ir dezinformacija.