švietimas

Regina „atskleidė“ kaip atsiranda homoseksualai: „išeinamoji ne lytinis organas“

Į LRT laidą „10–12“ paskambinusi buvusi darželio mokytoja pribloškė skaitytojus ir laidos vedėjui sukėlė šypseną. Regina iš Tauragės prisistačiusi moteris aiškino, kaip atsiranda homoseksualai. Viena pagrindinių priežasčių, anot jos, kad darželyje vaikams neaiškinama, kad išeinamojoje angoje gyvena „kakutis“.

Akvilė Giniota. Lytiškumo ugdymo praktikė: lytinio raštingumo ABC Ignui Vėgėlei ir kitiems

Kai kurie politikai su Ignu Vėgėle priešakyje tvirtina, kad švietimas apie lytiškumą turėtų vykti tik namie, o mokykla turėtų nuo šios temos atsitraukti. Uždavus du kritinius klausimus, bus aišku, kodėl tokie ir panašūs siūlymai neįmanomi.

Lytiškumo ugdytoja: jauni žmonės kartoja savo tėvų sukurtus stereotipus

Įvairovės edukacijos namų vadovė Lina Januškevičiūtė sako, kad lyčių stereotipai tarp jaunų žmonių ne taip stipriai skiriasi nuo to, kas buvo prieš dvidešimt metų. Anot edukatorės, jauni žmonės augo su mumis, kurių supratimą apie lytiškumą ugdė „Panelės“ žurnalas, sudėtingomis aplinkybėmis augę tėvai ir seneliai, tad reikšmingesniems pokyčiams dar reikės subręsti.

Nuomonė: Kodėl lietuviai nedrįsta kalbėti apie seksą ir kaip tai veikia jaunimą?

Lietuvoje seksas vis dar išlieka nepatogia tema – apie jį kalbėti viešai nepriimtina, o šeimose dažnai vengiama. Dėl to daugelis jaunų žmonių vadovaujasi klaidinga informacija apie lytinį gyvenimą, santykius ir savo kūną. Tačiau kodėl taip yra?

Šakių tarybos narys išvadino trans vaikus iškrypėliais. Palygino su noru tapti „šuniukais“

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos rekomendacijos, kviečiančios užtikrinti translyčių vaikų mokykloje apsaugą nuo patyčių ir smurto, sukėlė Šakių tarybos nario Ričardo Lekavičiaus pasipiktinimą. Viešai transliuotame posėdyje jis aiškino, kad trans žmonės bando apsimesti žvėreliais, siūlė į mokyklų klases atnešti šieno. Vietos politinės jaunimo organizacijos ketina teikti skundą Etikos komisijai dėl tokio politiko elgesio.

Skaitytojo laiškas: Vaikystėje patirtos patyčios mane traumavo. Įveikti tai reikėjo sunkiai dirbant

„Suaugusieji ir klasės draugai tyčiojosi iš manęs. Tik supratęs kaip tai man pakenkė, galėjau susitvarkyti“, - teigia skaitytojas pasidalinęs savo gyvenimo istorija. Jo aprašytos situacijos – tai kasdienybę, su kuria vis dar susiduria daugybę LGBTQ+ žmonių.

Apie diskriminaciją universitete prabilęs Virgilijus: tikiuosi, kad bus viešai atsiprašyta

Virgilijus Pajaujis, geštaltinės psichoterapijos praktikas, užsiimantis psichoterapiniu konsultavimu, buvo šokiruotas Klaipėdos Universiteto dėstytojos išsakytomis mintimis paskaitos metu. GayLine.LT susisiekė su Virgilijumi ir paprašė atsakyti į kelis klausimus. Specialistas teigia, kad yra atviras visų tapatybių ir seksualinės orientacijos žmonėms bei tikisi, jog viešai bus atsiprašyta LGBTQ+ bendruomenės.

Studentas pasibaisėjo dėstytojos kliedesiais: biseksualus lygino su pedofilais, moterys turi tenkinti vyro poreikius

Klaipėdos universitete psichologiją studijuojantis Virgilijus Pajaujis pasibaisėjo prof. Ramutės Čepienės paskaita. Joje buvusi Pedagogikos fakulteto dekanė biseksualumą gretino su pedofilija, postringavo, kad tokie žmonės „labiau linkę į neištikimybę“, bei aiškino, jog moterys turėtų tenkinti vyro poreikius.

Liūdna realybė: tik kelios partijos žada teigiamus pokyčius trans žmonėms

LGBTQ+ bendruomenė iki šiol neturi tų pačių teisių kaip kiti Lietuvos piliečiai. Tačiau trans žmonių padėtis yra viena sudėtingiausių. Į šios bendruomenės problemas dėmesį atkreipęs Romas Zabarauskas Soho organizuotuose politikų debatuose paprašė politikų nurodyti ką jie ketina nuveikti šioje srityje.

M. Norbutas: Lytinio švietimo trūkumas ir traumos intymių santykių metu. Kaip tai susiję?

Lytinis švietimas yra vienas svarbiausių jauno žmogaus ugdymo aspektų, tačiau Lietuvoje jis vis dar lieka nepakankamai aptartas arba visiškai ignoruojamas. Tai gali sukelti rimtas pasekmes jaunų žmonių gyvenimams, ypač kai kalbama apie intymius santykius. Lytinio švietimo trūkumas ne tik apriboja žmonių supratimą apie kūną, seksualumą ir sveiką elgesį, bet taip pat gali tapti prielaida traumoms bei psichologinėms problemoms.