Velso futbolo komandos darbuotojai atsisako vykti į Katarą dėl gėjų teisių neužtikrinimo

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Velso futbolo komandos darbuotojai atsisako vykti į Katarą dėl gėjų teisių neužtikrinimo

Pir, 06/13/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Dalis Velso nacionalinės futbolo komandos darbuotojų nevyks į pasaulio čempionatą Katare dėl šalies pozicijos gėjų teisių klausimu, praneša BBC. Velso futbolo komandos vadovas Noel Mooney sakė, kad komanda pasinaudos renginiu kaip „platforma“ paskatinti diskusijas dėl žmogaus teisių padėties Katare, kur homoseksualumas yra neteisėtas.

Komandos vadovas Noel Mooney taip pat prašo FIFA ir UEFA „labai gerai pagalvoti“ renkantis čempionatus priimančias šalis. M. Mooney sakė nemanantis, kad visai komandai būtų „teisinga“ boikotuoti turnyrą. Tačiau jis sakė, kad kai kurie jo draugai ir darbuotojai „nekeliaus“ į Katarą dėl šalies pozicijos gėjų teisių klausimu.

Jis pridūrė: „Jie nesiruošia dalyvauti turnyre, o tai yra absoliuti jų teisė tai daryti. Didžioji dauguma žmonių supras mūsų poziciją, kad tai yra platforma bandyti pagerinti gyvenimą ten ir palaikyti gerą dialogą tokiais klausimais kaip žmogaus teisės... ir darbuotojų migrantai“.

Velso komandos LGBTQ+ rėmėjų grupės „Rainbow Wall“ nariai anksčiau pareiškė, kad nevyks į Katarą palaikyti komandos.

Po pergalės 1:0 prieš Ukrainą, Velsas pirmą kartą nuo 1958 metų pateko į pasaulio čempionato žaidynes. FIFA sprendimas surengti turnyrą Katare buvo plačiai kritikuojamas platesniame kontekste, paminint įvairių žmonių grupių apgailėtiną žmogaus teisių padėtį Katare.  

Žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ teigė, kad moterys ir LGBTQ+ žmonės „ir toliau susiduria su diskriminacija prieš įstatymą ir praktiniame gyvenime“.

Velso futbolo komandos vadovas Noel Mooney prabilo ir apie tai, kad sportas kai kurių šalių naudojamas visiškai kitiems tikslams.

„Manau, kad kiekvienas, dalyvavęs pasaulio čempionate, pasakytų, kad tai buvo didžiulė sėkmė Rusijai“, - apie buvusį pasaulio čempionatą kalbėjo jis. - „Matėme, kas atsitiko nuo [Rusijos invazijos į Ukrainą]. Yra susirūpinimų, be abejo, aš jų turiu, kaip sportas naudojamas kaip fasadas, galbūt kažkam kitam“.

„Taigi, manau, kad didžiosios pasaulinės sporto institucijos, tokios kaip Olimpinės žaidynės, FIFA, UEFA ir panašios institucijos, tikrai turi mąstyti strategiškai ir labai giliai galvoti apie savo sąžinę“, – pridūrė M. Mooney.