Kova prieš gėjus - taip Putinas teisina Ukrainos žemių aneksiją

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Kova prieš gėjus - taip Putinas teisina Ukrainos žemių aneksiją

Tre, 10/12/2022 - 19:30
Kategorija:
0 komentarų

Praėjusį penktadienį kalbėdamas Maskvoje Vladimiras Putinas kritikavo JAV ir NATO dėl pasipriešinimo Rusijos karinei invazijai. Jis tvirtino, kad Vakarai „stumia“ idėjas ir koncepcijas, kurioms tiek rusams, tiek Rusijos stačiatikių bažnyčia, prieštarauja.

„[Vakarų šalys] spjauna į milijardų žmonių, daugumos žmonijos, prigimtinę teisę į laisvę ir teisingumą, patiems spręsti savo ateitį. Dabar jie visiškai perėjo prie radikalaus moralės normų, religijos ir šeimos neigimo“, – tvirtino V. Putinas, naudodamas jau ne kartą girdėtus homofobinius ir transfobinius stereotipus.

Kreipdamasis į visus Rusijos piliečius V.  Putinas pasakė: „Ar mes norime, kad čia, mūsų šalyje, Rusijoje, vietoj mamos ir tėčio būtų pirmas, antras, trečias tėvas? Ar jie ten išprotėjo? Ar tikrai norime, kad mūsų mokyklose nuo pradinių klasių vaikams būtų primesti iškrypimai, vedantys į degradaciją ir išnykimą? Įkalti, kad be moterų ir vyrų, yra įvairių lyčių, ir pasiūlyti lyties keitimo operaciją? Ar viso to norime savo šaliai ir savo vaikams?“.

Aršus LGBTQ+ teisių priešininkas V. Putinas ilgus metus siekė, kad prieš šią bendruomenę tektųsi kuo daugiau visuomenės atstovų. Neseniai jis parėmė 2013 metas priimto anti-LGBTQ+ „propagandos“ įstatymo taikymo ribų išplėtimo iniciatyvą. Ja draudžiama platinti informaciją apie homoseksualumą ne tik nepilnamečiams, bet ir suaugusiems. Tai reikštų, kad jokia informacija apie šią bendruomenei jokiais viešais kanalais nebūtų leidžiama.

Rusija remia Čečėnijos, kurioje daugumą sudaro musulmonai, LGBTQ piliečių „valymus“. Dešimtys žmonių čia buvo nužudyti, dar daugiau kankinta ar yra įkalinti kalėjimuose vien dėl įtarimų, jog jie gali būti homoseksualūs.

Ši Putino kalba yra tik viena iš daugelio, kuria norima parodyti, jog Rusija yra „tradicinių“ vertybių gynėja pasaulyje. Ukraina taip pat buvo ne kartą kaltinta per daug liberaliu požiūriu ir noru pakeisti rusų kultūrą. Stačiatikių bažnyčios vadovas, kuris aktyviai gina Putino vykdomą politiką ir veiksmus, buvo pareiškęs, kad Rusija buvo priversta „išvaduoti“ kai kurias Ukrainos teritorijas, nes jos neva verčiamos perimti Vakarų kultūrą ir organizuoti gėjų paradus.