Didžiausia valstija Meksikoje įteisino santuokos lygybę

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Didžiausia valstija Meksikoje įteisino santuokos lygybę

Ant, 10/18/2022 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

50 politikų balsavus už, 16 - prieš, didžiausia valstija Maksikoje įteisino tos pačios lyties asmenų santuokas. Meksiko valstija, kurią sudaro teritorijos į vakarus, šiaurę ir rytus nuo Meksiko miesto, tapo 29-aja valstija iš 32, kuri žengė svarbų žingsnį lygiateisiškumo link.

„Šiandien tapę 29-ąja valstija, patvirtinusia santuokos lygybę, sumažinsime nelygybę ir leisime šaliai suprasti, kad Meksikos valstijoje mes nieko nepaliekame nuošalyje“, – pranešė naujienų agentūra Associated Press.sakė įstatymų leidėja Paola Jiménez,

Valstijos įstatymų leidžiamoji valdžia apie sprendimą paskelbė savo „Twitter“ paskyroje, kur paviešino balsavimo salės, kurioje buvo gausu vaivorykštės vėliavų ir rankas keliantys įsttaymų leidėjai, nuotrauką.

2015 metais Meksikos Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad valstijų sprendimai  uždrausti tos pačios lyties asmenų santuokas prieštarauja Konstitucijai. Tačiau kai kurios valstijos iki šiol šio sprendimo nepaiso.

2021 m. rugsėjį Sonoros valstija tapo 24-ąja valstija, patvirtinusia santuokų lygybę. Dabar liko tik trys valstijos, kurios vis dar nepakeitė savo teisės aktų.