• Akcija
  • Akcija
  • Akcija
  • Akcija
  • Akcija

Europos Parlamento žaliųjų akcija: TAIP - sportui, NE - žmogaus teisių pažeidimams

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Europos Parlamento žaliųjų akcija: TAIP - sportui, NE - žmogaus teisių pažeidimams

Tre, 11/23/2022 - 15:43
Kategorija:
0 komentarų

Europos Parlamento sesijoje Strasbūre bus priimta rezoliucija dėl žmogaus teisių pažeidimų pasaulio futbolo čempionato kontekste. Žaliųjų grupės parlamentarai jau kurį laiką vykdė kampanija, kuria siekta atkreipti dėmesį į šią temą. Vakar jie surengė ir specialią akciją.

Akcijos metu, parlamento nariai iškėlė žalius šalikus su užrašais „Žmogaus teisių komanda“ ir plakatą, kuriame kviečiama panaikinti priverstinį darbą. Taip Žalieji pakvietė visus norinčius prisijungti prie kovos už žmogaus teises.

Kaip žinia, Kataras pasitelkę gausų būrį darbininkų statyti pasaulio futbolo čempionato infrastruktūrą, kurie dirbo nežmoniškomis sąlygomis, nemažai daliai jų už darbą nebuvo sumokėta, šimtai jų žuvo ar buvo sužeisti.

Politikai smerkia, kad darbuotojų mirtys Katare nebuvo tiriamos bei laikomos mirtimis dėl „natūralių priežasčių“ arba „sustojus širdžiai“. Migrantų darbuotojų šeimoms, kurios neteko artimųjų, nebuvo atlyginta. Žalieji ragina Katarą ir FIFA įsteigti fondą, kurio suma būtų lygi 440 mln. JAV dolerių, t.y. analogiška kaip Pasaulio taurės prizas, siekiant išmokėti kompensacijas darbuotojams ir jų šeimoms.

Šios grupės parengtame rezoliucijos tekste taip pat reikalaujama Kataro valdžios institucijoms panaikinti Baudžiamojo kodekso 285 straipsnį ir visus kitus įstatymus, taikomus tos pačios lyties asmenų lytinių santykių kriminalizavimui.