Europos Parlamentas

Europos Parlamentas: Vengrijoje nebeveikia demokratija

Vakar Europos Parlamento nariai balsavo už žaliųjų politinės grupės narės Gwendoline Delbos‑Corfield rengtą rezoliuciją, kurioje sakoma kad „Vengrija gali šiurkščiai pažeisti vertybes, kuriomis grindžiama Sąjunga“. Ataskaitoje teigiama, kad Vengrija tapo „hibridiniu rinkimų autokratijos režimu“.

Išskirtinė medžiaga: Europos Parlamente - transfobinio išpuolio aukos atminimo renginys (foto)

Šiandien Europos Parlamento nariai ir darbuotojai susirinko pagerbti Vokietijoje transfobinio išpuolio metu sužalotą ir nuo sužeidimų mirusį trans vyrą Malte C. GayLine.LT dalyvavo renginyje ir dalijasi jo akimirkomis.

Abortų įteisinimo panaikinimas: aistros ne tik JAV, bet ir Europoje

Jei jums atrodo, kad prieš abortus nusitiekusių politikų planai siekia tik Jungtines Amerikos Valstijas - reikėtų permastyti viską iš naujo. GayLine.LT aiškinasi kaip atsitiko, kad nuo 1973 m. priimtas sprendimas įteisinantis abortus JAV staiga gali būti atšauktas ir kokios to pasekmės Europai.

Europos Parlamento nariai Lietuvos vadovams: raginame palaikyti Partnerystės įstatymo projektą

„Dėl žinių stokos apie tai, ką reiškia būti šios bendruomenės dalimi, arba dėl dezinformacijos, melagienų ir neapykantos kampanijų, LGBTIQ žmogaus teisės dažnai tampa skaldančios retorikos ir atviros neapykantos taikiniu. Partnerystės įstatymo projektas gali simbolizuoti tam tikrą pokytį ir perėjimą prie atvirumo ir priėmimo. Tai gali tapti sveikesnės, laimingesnės visuomenės receptu ir aiškiu Lietuvos pozicionavimu kaip šalies, pasirinkusios būti progresyvaus, laisvo ir demokratiško pasaulio dalimi“, - rašoma laiške.

Apklausa: svarbiausias Europos Parlamento uždavinys europiečiams – ginti demokratiją

Kiek mažiau apklaustųjų vertybinėmis pirmenybėmis laiko žodžio laisvę (27 %) bei žmogaus teisių gynimą Europos Sąjungoje ir pasaulyje (25 %), rašo Alkas.lt. ES piliečiams susirūpinimą kelia radikalių pažiūrų plitimas, manipuliavimas žiniomis ir teisės viršenybės silpnėjimas.

Šie duomenys siejasi su apklausos apie Europos ateitį rezultatais, kuriuos EP ir Komisija paskelbė sausio pabaigoje. Beveik devyni iš dešimties šios apklausos dalyvių pritarė nuomonei, kad demokratiją ES reiktų toliau stiprinti.