Sulaukusi 81 metų mirė lyčių stereotipus laužiusi mados ikona Vivienne Westwood

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Sulaukusi 81 metų mirė lyčių stereotipus laužiusi mados ikona Vivienne Westwood

Pen, 12/30/2022 - 16:30
Kategorija:
0 komentarų

Vivienne Westwood mirė savo namuose Clapham rajone, pietų Londone, apsupta šeimos. Ji buvo įkvėpimas queer žmonėms, nenuilstanti kovotoja prieš klimato kaitą ir kapitalizmą.

Vivienne išgarsėjo aštuntajame dešimtmetyje kai Malcolmu McLarenu atidarė parduotuvę. Ji tapo naujo pankų stiliaus sinonimu ir tapo viena daugiausiai diskusijų keliančių vietų Londone. Jos karjera pasiekė aukštumas sprogo po pirmojo jos „Pirate“ kolekcijos pristatymo.

Jos pasipriešinimas sistemai įkvėpė nemažą dalį LGBTQ+ bendruomenės narių. Savo kolekcijoms pristatyti ji rinkosi queer modelius. 2016 m. prekės ženklo pristatyme ji pasitelkė gėjų pornografijos žvaigždę Colby Keller, o 2018 m. ji prisidėjo prie „Drag Race's Milk“ kampanijos skirtos Niujorko klubo vaikams.

„Aš niekam to anksčiau nesakiau, bet kai buvau paauglė... Aš iš tikrųjų maniau, kad virstu berniuku, ir man tai nerūpėjo. Tai manęs visiškai nejaudino“, - viešai sakė Vivienne Westwood. - „[Lytis] man niekada nebuvo svarbiausias dalykas“.

„Kiekvienas turi vyrišką ir moterišką pusę; vyriškas ir moteriškas savybes. Mes visi turime šias puses. Ir drabužiai gali papasakoti tą istoriją. Žmonės gali manyti, kad tai labai nesimpatiška, bet aš visada žmonėms sakau: iš tikrųjų jums nereikia atlikti operacijos, kad tiesiog būtum? Tu esi toks, koks esi!“, - sakė dizainerė.

Savo įsitikinimus ji gynė ir asmeniniame gyvenime. Po jos mirties pasirodė atsiminimų, jog ji sąmoningai įžeidė vieno vakaro garbės viešnią Edwin Currie, kuri būdama sveikatos ministre buvo pagarsėjusi dėl pasibaisėtinų komentarų apie AIDS sergančius žmones. „Nežinau, kas tu esi“, – pasakė jai Vivienne. - „Ir aš per girta, kad man tai rūpėtų“.

Vivienne Westwood atvirai kalbėjo apie politiką, buvo prieš kapitalizmą, už lygybę ir baisėjosi klimato krize.

„Sustabdykite klimato kaitą. Tai karas už pačios žmonių rasės egzistavimą. Ir planetoje svarbiausias mūsų ginklas yra viešoji nuomonė. Tapk laisvės kovotoju“, - sakė ji.