Jonas Valaitis kreipėsi į ministres: kiekvienas nusipelnome jaustis saugūs

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Jonas Valaitis kreipėsi į ministres: kiekvienas nusipelnome jaustis saugūs

Ket, 02/23/2023 - 15:15
Kategorija:
0 komentarų

Vakar Jonas Valaitis atviru laišku kreipėsi į Vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę ir Teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską atkreipdamas dėmesį į paviršutinę teisėsaugos institucijų reakciją nusikaltimų prieš LGBTQ+ bendruomenę atžvilgiu.

„Galima liūdnai konstatuoti, kad pareigūnams ir teismams prieš LGBTQ+ asmenis įvykdyti nusikaltimai dar neatrodo iki galo svarbūs – bylos arba stagnuoja, arba yra net nepradedamos. Tokie sprendimai keičia žmonių supratimą į tai, ar jie gerbiami Lietuvoje“, - socialiniame tinkle Facebook rašo Jonas.

Pasak J. Valaičio, esamą situaciją iliustruoja konkretūs pavyzdžiai. Raimedas Latvys ir Lukas Svirplys buvo užsipulti gatvėje, nes laikėsi už rankų. Policija tyrimo nepradėjo. Pijaus Beizaro ir Mangirdo Levickio byloje prieš Lietuvą Europos Žmogaus Teisių Teismas yra pripažinęs, kad buvo pažeista teisė į veiksmingą teisinę gynybą, kai netirti grasinimai šiai porai po paskelbta jų dviejų nuotrauka socialiniame tinkle. Vėliau tyrimas pradėtas, bet netrukus turėtų sueiti senatis. P. Gražulio išpuolis prieš LGBTQ+ asmenis tiriamas devintą mėnesį ir niekaip neužbaigiamas.

„Prašau padaryti viską, kas Jūsų valioje, kad kiekvienas Lietuvos pilietis – įskaitant ir LGBTQ+ bendruomenę – galėtų vieną dieną drąsiai pasakyti: valstybė yra mano pusėje, o aš esu valstybės pusėje. Nes jeigu taip neatsitiks, mes ir toliau nuvilsime savus žmones“, - besikreipdamas į dvi ministres sako Jonas.

Vyras teigia, kad nemaža dalis žmonių nesikreipia į pareigūnus dėl nusikaltimų, nes žino, kad nesulauks pagalbos. Todėl jis prašo imtis pokyčių.

„Prašau – padarykite viską, kas Jūsų valioje, kad po kreipimosi į pareigūnus teisėsaugos institucijos - tiek policija, tiek prokuratūra, tiek teismai - efektyviai tirtų ir vertintų visas veikas, nepriklausomai nuo pranešėjų seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės“, - teigia Jonas Valaitis. - „Juk mes kiekvienas nusipelnome jaustis saugūs savo šalyje“.