Sveikatos tarnyba: gėjams leidimas tapti kraujo donorais pasiteisino

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Sveikatos tarnyba: gėjams leidimas tapti kraujo donorais pasiteisino

Tre, 10/11/2023 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Jungtinės Karalystės Nacionalinė sveikatos tarnyba konstatavo, kad suvaržymų ir apribojimų panaikinimas gėjams tapti donorais neturėjo neigiamos įtakos. Dėl to nepadaugėjo ligų, nors tuo gąsdino dalis politikų ir prieš LGBTQ+ kovojančių aktyvistų.

Kai kuriose šalyse vis dar galioja AIDS epidemijos metu įvestas draudimas homoseksualiems vyrams duoti kraujo. Nors kraujas tiriamas dėl ligų, dalis šalių taip pat vis dar taiko absurdiškus susilaikymo nuo sekso apribojimus - pavyzdžiui gėjai turi neturėti lytinių santykių keturis mėnesius iki tapimo donorais.

Gausus būrys šalių jau panaikino neproporcingus reikalavimus ir susitelkė ne į seksualinę orientaciją ar lytį, o į seksualinę veiklą, t.y. potencialių donorų klausia apie nesaugius lytinius santykius, jų dažnumą, partnerių kaitą.

„Vien buvimas vyru, turinčiu lytinių santykių su vyrais, nėra pakankamai gera priežastis neleisti tapti kraujo donorais“, - sakė „FreedomToDonate“ atstovas Ethanas Spibey.

Jungtinėje Karalystėje kraujo donorystės tvarka taip pat buvo pakeista. Duoti kraujo gali visi turintys ilgalaikius monogamiškus santykius arba su savo seksualiu partneriu drauge esantys ilgiau nei tris mėnesius. Donorams taip pat užduodami klausimai apie praeityje gydytas lytiniu keliu plintančias infekcijas ir narkotikų vartojimą sekso metu.

Jungtinės Karalystės Nacionalinė sveikatos tarnyba paskelbė ataskaitą, kuri analizuoja 2022 metų donorystės rezultatus ir lygina juos su 2021 metais, kai dar galiojo griežtesni reikalavimai homoseksualiems vyrams.

Remiantis ataskaita, rizika, kad su donoro krauju hepatitu B, C ar ŽIV bus užkrėstas pacientas išlieka tokia pati - mažiau nei vienas iš milijono.

„Galime patikinti, kad donorų infekcijų vis dar yra labai mažai, o recipientai jas perduoda retai. Tačiau mes ir toliau atidžiai stebime taisyklių pakeitimo poveikį“, - PinkNews sakė Katy Davison, epidemiologė.