Tailande pasistūmėta į priekį tos pačios lyties santuokų įteisinime

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Tailande pasistūmėta į priekį tos pačios lyties santuokų įteisinime

Ket, 03/28/2024 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Vakar Tailandas žengė istorinį žingsnį kai žemieji parlamento rūmai priėmė įstatymo projektą, kuriuo teisiškai pripažįstamos tos pačios lyties asmenų santuokos. Iš keturių šimtų politikų, prieš tokį įstatymą balsavo tik dešimt parlamentarų.

Tiesa, kad įstatymas įsigaliotų, dar reikia Senato parvirtinimo ir karaliaus parašo. Tikimasi, kad tai įvyks iki 2024 m. pabaigos ir Tailandas bus vienintelė Pietryčių Azijos šalis, pripažinusi tos pačios lyties asmenų sąjungas.

„Tai yra lygybės pradžia. Tai nėra universalus kiekvienos problemos sprendimas, bet tai pirmas žingsnis lygybės link", – sakė parlamentaras ir žemųjų rūmų santuokų lygybės komiteto pirmininkas Danuphorn Punnakanta, skelbia BBC.

Įstatyme santuoka apibrėžiama kaip dviejų asmenų sąjunga, o ne vyro ir moters partnerystė. Jei šis pakeitimas įsigaliotų, LGBTQ+ poroms bus sudarytos vienodos teisės gauti mokestines lengvatas, paveldėti turtą ir leisti priimti sprendimus dėl sergančio sutuoktinio gydymo.

„Tai istorinė diena Tailando parlamentui, kuris kovoja už LGBTQI+ teises“, – BBC vakar sakė Tunyawaj Kamolwongwat iš opozicinės partijos „Move Forward“, už santuokos lygybę kovojęs jau visą dešimtmetį.

Pagal įstatymą susituokusios tos pačios lyties poros taip pat galės įsivaikinti vaikus. Tačiau žemieji rūmai nepritarė komiteto siūlymui vietoj „tėvai ir motinos“ vartoti terminą „tėvai“.

Tailandas jau turi priėmęs įstatymus, draudžiančius diskriminaciją dėl lytinės tapatybės ir seksualinės orientacijos. Praėjusių metų pabaigoje atlikta vyriausybės apklausa parodė, kad 96,6% apklaustųjų pritarė santuokos lygybės įstatymo projektui.