Atranka į kunigus šokiruoja. Užtrenkia duris remiantiems LGBTQ+

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Atranka į kunigus šokiruoja. Užtrenkia duris remiantiems LGBTQ+

Pir, 06/17/2024 - 13:33
Kategorija:
0 komentarų

Paaiškėjo kodėl kunigų gretose klesti homofobija ir neapykanta LGBTQ+ bendruomenės nariams. Neseniai bernardinai.lt duotame interviu Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijos rektorius kunigas Andžejus Šuškevičius pristatė kaip bažnyčia atsirenka norinčius tapti kunigais. Pasirodo, net parama LGBTQ+ bendruomenei laikoma nepriimtina.

„2005 metais Katalikiškojo auklėjimo kongregacija išleido instrukciją dėl asmenų, turinčių homoseksualumo požymių, pašaukimo atpažinimo kriterijų, svarstant jų priėmimą į seminarijas ir leidimą priimti šventimus. Būtent čia paliečiamas homoseksualumo klausimas. Reikia pabrėžti, kad šioje instrukcijoje, kaip ir Katekizme, yra aiškiai atskirti homoseksualūs aktai nuo homoseksualių polinkių“, – bernardinai.lt pabrėžė rektorius.

Rektorius paaiškino detaliau kaip yra vertinami kandidatai. Pasirodo, stengiamasi išsiaiškinti ne tik tai, ar norintis studijuoti žmogus turi intymių santykių su savo lyties atstovais, bet net ar jis remia LGBTQ+ kultūrą. Taigi parama LGBTQ+ eitynėms, kuriose reikalaujama nutraukti bendruomenės diskriminaciją ir užtikrinti lygiateisiškumą jau savaime tampa milžiniška problema.

„Katalikiškojo auklėjimo kongregacijos išleista instrukcija numato tris konkrečius punktus, kurie gali užkirsti kelią priėmimui į seminariją: kandidatas praktikuoja homoseksualumą; kandidatas turi giliai įsišaknijusių homoseksualių polinkių; kandidatas remia homoseksualių asmenų kultūrą“, – aiškino rektorius, pridurdamas, kad suvaldyti polinkius asmeniui bandoma padėti.

Pirmajame kurse organizuojami studento susitikimai su psichoterapeutu, visų studijų metu bendraujama su dvasios tėvu ir seminarijos vadovybe. Taip bandoma išsiaiškinti konkretaus žmogaus polinkius.

„Be abejonės, žmogus visą gyvenimą išlieka lytiškas ir seksualus – tai asmenybės aspektas, kurį reikia kontroliuoti visą gyvenimą, valdant instinktus. Tačiau šis formavimosi etapas skirtas atpažinti, ar nėra rimtos eliminuojančios kliūties šventimams“, – kandidatų polinkio į homoseksualumą aiškinimosi metodus apibendrino kun. A. Šuškevičius.

GayLine.LT redaktoriaus Martyno Norbuto teigimu, kokia būsimų kunigų atranka šokiruoja. „Suprantu, kad kunigai turi laikytis celibato ir dėl to turi būti atliekamas vertinimas. Bet parama LGBTQ+ kultūrai? Jei žmogus yra jautrus aplinkai ir suvokia kaip ir kuo gyvena skirtingų grupių žmonės - kodėl tai tampa problema?“, - sako M. Norbutas.

Pasak jo, nenuostabu, kodėl būtent katalikų bažnyčioje yra tiek neapykantos, kuri dangstoma po „nuomonės“ turėjimo etikete.

„Kunigams leidžiama įžeidinėti, niekinti LGBTQ+ bendruomenės narius, gąsdinti žmones pasitelkiant išgalvotas istorijas ir tai vadinama nuomone. O tuo pačiu teigiama, kad Dievas tai meilė. Tai yra apgailėtina”, - sako M. Norbutas ir priduria, kad kai bažnyčia vadovaujasi taisyklėmis, kurios skatina tam tikrų žmonių atskirtį - nenuostabu, jog bažnyčia praranda autoritetą.