R. Račienės atsakymas kodėl jos dukrai reikia partnersytės: Ji irgi nori turėti šeimą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

R. Račienės atsakymas kodėl jos dukrai reikia partnersytės: Ji irgi nori turėti šeimą

Pir, 02/21/2022 - 08:33
Kategorija:
0 komentarų

"Manau, kad tai – mūsų kartos blogybė, nes laikomės įsikibę nuostatos: „O ką pagalvos kiti?“ Bet kiekvieną kartą, kai išeinu viešai pakalbėti, jaučiu, kad darosi vis lengviau", - Lrytas sako Rasa Račienė.

– Kokios giminių reakcijos sulaukėte į tai, kad Austėja priklauso LGBT?

– Susitaikymo ir priėmimo kelyje buvo baimės, ar jie mūsų neišsižadės ir norės bendrauti. Nors mūsų šeimos niekas neišsižadėjo, atsirado daugiau tylos, nes kai kurios temos tapo neliečiamos. Bendraujant su kai kuriais artimaisiais atrodo, kad dukros nebeliko. Susidaro įspūdis, kad jiems baisu net paklausti, kaip jai sekasi, kaip ji gyvena. Pernai lankėmės pas vienus gimines. Mane prajuokino tai, kad tiek kaimynų, atėjusių į svečius, niekada nebuvau mačiusi. Žinoma, norėtųsi sulaukti daugiau palaikymo, paglostymo per nugarą, bet taip nėra. Kol žmonėms ta tema bus nepatogi, taip viskas ir liks.

– Neretai heteroseksualūs žmonės sako – tegu LGBT priklausantieji miega, su kuo nori, bet kam tai reikia viešinti?

– Tai – ne lovos reikalai. Žinau senyvo vyro istoriją. Šiemet su partneriu jis švenčia bendro gyvenimo penkiasdešimtmetį. Galėtų būti atšoktos auksinės vestuvės. Bet jis niekada apie savo tapatybę nėra pasisakęs viešai saugodamas savo darbo vietą, autoritetą. Kai jis pasakojo apie savo gyvenimą, santykius su partneriu, svarsčiau, kiek daug heteroseksualių porų galėtų pasidalinti tokiais nuostabiais išgyvenimais, kelionių prisiminimais, vienas kito palaikymu. Jie kitados netgi išsižadėjo sekso, nes įsivaizdavo kuriantys aukštesnius santykius. Dabar tai du senukai, kurie, jei būtų kitoks požiūris, išeitų į viešumą ir pasakytų, kad už durų pragyveno gražų ir laimingą gyvenimą. Bet už durų.

– Ką jūsų dukra kalba apie partnerystės poreikį?

– Ji irgi nori turėti šeimą. Ir nėra kito modelio, kaip įsipareigojimas vienas kitam. Kai tarp žmonių egzistuoja nežabota laisvė, gali kilti noras bet kada išeiti. Tai, kad patiki savo gyvenimą kitam ir tai įprasmini kažkokiame dokumente, manau, yra svarbu. O dabar apie gėjus ir lesbietes manoma, kad jie nuolat keičia partnerius, nėra ištikimi. Net jei tai būtų tiesa, kol nebus galimybės jiems kurti šeimų, tol galbūt iš tiesų kai kurie keis partnerius.

Daugiau Lrytas.