Protestas Dubline: prievartavimas yra karo ginklas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Protestas Dubline: prievartavimas yra karo ginklas

Sek, 04/17/2022 - 19:30
Kategorija:
0 komentarų

Tuo metu, kai Vilniuje prie Rusijos ambasados vyko solidarumo su Ukrainos moterimis akcija - ji rengta ir Dubline. "Prievartavimas naudojamas kaip karo ginklas ir tai reikia sustabdyti", - socialiniame tinkle Instagram rašo Eglė Karpavičiūtė, kuri pasidalino renginio nuotraukomis.

Pasak merginos, nors ir negausiai, tačiau protesto dalyvės drąsiai stovėjo prie Rusijos ambasados Dubline ir tai vyko tuo mačiu metu, kaip analogiška akcija Vilniuje.

Solidarizuojamės su tais, kurie patiria seksualinį smurtą. Sistemingas prievartavimas šiuo metu griauna daugelio ukrainiečių gyvenimus. Šią žalą reikia pamatyti, įvardinti ir jai priešintis", - rašo Eglė.

Šiomis solidarumo akcijomis, kurias įkvėpė analogiškas protestas Taline, siekiama atkreipti visuomenės ir pasaulio dėmesį į Rusijos sukelto karo žiaurumus ir skausmą, pažeminimą, kurį patiria Ukrainos moterys ir vaikai.

Akcija Dubline

„Sėdint ant sofos labai sunku pajusti, ką išgyvena žmonės ten. Suvoki, apsiverki, bet iki galo negali suvokti. Dar buvo abejonių, kad reiks su kelnaitėmis stovėti. Tarsi gėdos jausmas. Bet kai pagalvoji Ukrainoje moterys ne tik, kad patiria asmeninę gėdą, jos turi apie tai viešai papasakoti, o dar tūkstančiai žmonių socialinėje erdvėje kvescionuoja, netiki jų istorijomis. Čia pajunti tik sekundės dalį to, ką jos jaučia“, – 15min. sakė moteris, į akciją Vilniuje vakar atėjusi su vyru ir vaiku.