• Rasa Račienė // Nuotr. iš Facebook

Rasa Račienė: būtent saugumo trūkumo klausimas LGBTQ+ žmonėms yra rimta problema

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Rasa Račienė: būtent saugumo trūkumo klausimas LGBTQ+ žmonėms yra rimta problema

Pir, 04/25/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Rasa Račiene neseniai Delfi duotame interviu prakalbo apie LGBTQ+ bendruomenės narių saugumo trūkumo problemas. Ji pažymėjo, kad yra dvi aplinkos ir dvi realybės kuriose bendruomenės nariai gyvena. Vienoje jų, artimiausiųjų draugų rate paprastai sukuriamas saugumo jausmas. Tačiau egzistuoja ir antroji - viešoji aplinka.

„Tie žmonės dažniausiai užsidaro savo socialiniame burbule, kur jaučiasi saugūs, ir ten gyvena savo gyvenimus. Išėję ir to burbulo ne retas gyvena kitą gyvenimą, kito žmogaus, kurio nepažįsta nei artimieji, nei bendradarbiai, – toks dvilypumas ir saugumo nebuvimas yra skaudulys.

Žmonės, sakyčiau, įsprausti į kampą. Tie, kurie išdrįsta pasakyti savo aplinkai, kad, sakykim, vaikinas turi vaikiną ar mergina turi merginą, nebijodami, jog juos pasmerks, turi drąsos tai atskleisti ir gyventi. Tyrimai rodo, kad viešai atsiskleidusių žmonių Lietuvoje labai nedidelis procentas, ir didesnė dalis visgi gyvena dvigubus gyvenimus, tai tikrai nepagerina psichologinės savijautos ir kartais lemia labai liūdnų dalykų“, – Delfi sakė LGBTQ+ teisių aktyvistė R. Račienė.

Oasak jos, visuomenės nuomonė, jei lyginsime situaciją dabar ir prieš penkiolika metų, yra gerokai pasikeitusi. Vis dėlto, visuomenės nusistatymai, stereotipai, politikų veikla siekiant pigaus populiarumo, verčia LGBTQ+ žmones slėptis ir nebūti savimi.

„Ką kalba politikai, net ir prezidentas, – ar ką nors sako, ar nesako, tada supranti, kad, deja, realybė šiandien dar visiškai kitokia. Jei tikėtume apklausomis, LGBT žmones palaiko apie 30 procentų visuomenės, tai ganėtinai nedaug“, – atvirauja pašnekovė.